Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Заради виживання ФОПам необхідно об’єднуватись

16 грудня, 2016, 12:06

В Україні розгортається боротьба за покупця. В умовах падіння платоспроможності людей всі компанії шукають шляхи подолання кризи. І як показує практика – мікропідприємства зазвичай реагують швидше.

Зараз багато фізичних осіб-підприємців займаються продажом товарів через інтернет. Це надає можливість скоротити видатки, та запропонувати більш вигідну ціну. Але, це не подобається великим мережам. І тут, замість ринкової, розпочинається боротьба на законодавчому рівні.

6 грудня Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект №5132 «про внесення змін до Податкового кодексу України». В самому законопроекті немає нічого дивного, всі норми заздалегідь обговорені та погоджені. Але, досить цікаві речі є в висновку Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики від 6.12.2016. Тобто комітет зробив висновок в день голосування за законопроект, та навіть більше – вже після волевиявлення депутатів.

Головний момент в поданні, який звертає на себе увагу – комітет пропонує зобов’язати підприємців, які торгують «технічно складними побутовими товарами, що підлягають гарантійному ремонту», використовувати касові апарати. Аргументовано це боротьбою за права споживачів.

Проте – це може вдарити по інтернет-магазинах та представниках малого бізнесу. Чому?

По перше – підприємців зобов’язують використовувати касові апарати незалежно від обороту, а лише через вид діяльності. Норма має всі ознаки дискримінації.

По друге – під формулювання «технічно складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту» можна включити що завгодно.

По третє – в існуючих реаліях, обслуговування касових апаратів не по кишені малому бізнесу та фізичним особам-підприємцям. Сам апарат необхідно придбати за власні кошти, а це не менше 6 тис. гривень, а його щомісячне обслуговування обійдеться щонайменше 300 грн.  До того ж для роботи на касовому апараті необхідно спеціально обучений касир. А для ведення звітності знадобиться бухгалтер. Це заробітна плата двом людям. А штраф за невірно вибитий чек сягає п’ятикратному розміру самого чеку.

Що робити підприємцям, якщо їх дохід менше суми, необхідної для утримання касового апарату? Висновок комітету цього не вказує.

Ще одна спроба крупного бізнесу наступити на права споживачів – ініціатива АПІТУ про «зниження порогу безподаткового імпорту поштою і в експрес-відправленнях». Не для кого не секрет що АПІТУ (Асоціація підприємств інформаційних технологій України) лобіює інтереси своїх членів – великих імпортерів. Дивною стала надзвичайно активна підтримка цієї ініціативи зі сторони Державної фіскальної служби.

В чому суть ініціативи? Пропонувалось знизити поріг безподаткового імпорту до 22 євро. Фактично це означало закрити для українців міжнародні інтернет магазини. Для інформації – в США цей поріг складає 2000 доларів.

Через бурхливу реакцію суспільства, АПІТУ цю ініціативу відкликало, але попередило – від своїх планів не відмовиться. Документ буде доопрацьований, та знову переданий на розгляд.

Щоб захистити свої інтереси, підприємці можуть використовувати такий потужний інструмент, як профспілка. Можно створити свою, або долучитись до вже існуючої Всеукраїнської профспілки виробничників і підприємців, яка є членською організацією Федерації профспілок України. ФПУ відстоює права профспілчан на всіх провладних площадках. Її представники є в урядових комітетах, і вони мають змогу вносити свої пропозиції. А в Парламенті інтереси Федерації відстоює пердставник профспілок в Вреховній Раді, народний депутат Сергій Каплін.

Одного підприємця не почують, але разом можна боротись за свої права.


Довідково: в складі Комітету з питань податкової та митної політики 32 народних депутата. Більше 50% – представники “Блоку Петра Порошенко” та “Народного Фронту”.