Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Профспілки боротимуться проти ініціатив обмежити діяльність правових інпекцій.

08 червня, 2017, 14:53

У боротьбі проти законопроектів, які можуть суттєво обмежити роботу наглядових органів за дотриманням роботодавцями законодавства про працю, та істотно зменшити штрафні санкції, профспілки задіюють всі важилі, навіть міжнародні.

«Ми просимо Комітет по нормах Міжнародної організації праці застерегти Верховну Раду України від прийняття законопроекту, зареєстрованого групою народних депутатів №6489, буквально напередодні початку Міжнародної конференції праці, яким роботодавці намагаються в черговий раз протягти обмеження в проведенні державного контролю в сфері праці, а також істотно послабити санкції по відношенню до роботодавців, що порушують закон.» – заявив під час виступу на засіданні Комітету по нормах Міжнародної організації праці Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий.

Він повідомив, ситуація у сфері праці є й без того вкрай складною. Понад чотири мільйони працівників працює нелегально, без оформлення трудових відносин. Зросла заборгованість по заробітній платі, більше 100 тисяч працівників несвоєчасно отримують зароблене. За даними громадського контролю профспілок, значно зросла кількість скарг не тільки до Держпраці, але і в профспілкові органи різного рівня.

Звітуючи на засіданні Комітету, представник Уряду, держсекретар Мінсоцполітики Віктор Іванкевич поінформував про вжиті заходи, спрямовані на виправлення ситуації і усунення перешкод у діяльності Інспекції праці та посилення кадрового потенціалу відповідно до вимог Конвенцій. У виступах представників профспілок були підтверджені позитивні зрушення з приходом у 2016 році нового Уряду та зазначено наявні проблеми, які потребують вирішення.

Однак всі позитивні зміни можуть бути зруйновані депутатським законопроектом №6489. Однією з «новацій» документу стало встановлення адміністративної відповідальності фізичних і посадових осіб за надання в органи державного нагляду (контролю) безпідставних скарг про порушення суб’єктами господарювання законодавства про працю та зайнятість населення. Це прямо суперечить Конвенції 81, згідно з якою національним законодавством може заборонятися розголошення інспектором джерела скарг на порушення законодавчих приписів.

«Зазначений законопроект ще більше заганяє в тінь робітників, які працюють у неформальному секторі і не об’єднані в профспілки, так як вони просто будуть боятися звертатися в інспекції праці, щоб не втратити роботу. Авторам законопроекту про це добре відомо і тому вони свідомо пропонують ще більше «залякати» найманих працівників.» – заявив Григорій Осовий.

Голова ФПУ закликав Комітет по нормах запропонувати Верховній Раді України відкликати вказаний законопроект та продовжити надання технічної допомоги щодо зміцнення потенціалу правової інспекції. Представники багатьох країн підтримали вимоги ФПУ. Лейтмотивом виступів їх представників стала ідея організаційного та фінансового зміцнення правої інспекції в Україні.

Цікавий момент, підтримку ФПУ надали не лише іноземні профспілки, але й роботодавці країн Євросоюзу, які поважають своїх працівників, та турбуються про них.