Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Профспілки Черкащини б’ють на сполох через рекордні борги по зарплаті

03 травня, 2017, 11:18

1 травня профспілки з усіх областей України пройшли Хрещатиком, та висловили свої вимоги до влади. Серед них було і повне погашення заборгованості із виплати заробітної плати, яка на сьогоднішній день становить більше 2 млрд. грн.

Важче інших, участь у першотравневій ході далась профспілчанам з Черкащини, адже проблем зараз дуже багато. Більш менш спокійна минулого року область, цьогоріч демонструє стрімке зростання боргів по заробітній платі. Згідно даних Державної служби статистики, заборгованість працівникам економічно активних підприємств на Черкащині у березні 2017р. збільшилась в 3,2 раза. На 1 квітня 2017р. загальна сума заборгованості із виплати зарплати становить 71,9 млн.грн.

«В нас сьогодні стоїть Черкаський АЗОТ, не отримують зарплатню працівники обленерго. Прошу вибачення у всіх, хто їдучі через наш край, попаде у пробки та затори через блокування шляхів. Адже ми боремось.» – заявив  Голова Федерації професійних спілок Черкаської області Шевченко Петро Васильович.

Останнього разу, автодорогу “Золотоноша-Черкаси-Сміла-Умань” перекривали працівники «Черкасиобленерго» 25 травня. Повторитись така акція може будь якого дня. Петро Шевченко впевнений, ланцюгова проблема наростання боргів по заробітній платі розпочалась з одного бюджетоутворюючих підприємств обласного центру, що призвело до неможливості отримання зарплати працівникам інших підприємств, пов’язаних зі згаданим економічно.

Федерація професійних спілок Черкаської області зараз звертається до керівників всіх рівнів, щоб для початку спинити різке зростання заборгованості. Це перша, та невідкладна, мета. Адже якщо ситуацію не виправити, то таке зростання боргів може призвести до масових банкрутств підприємств, та звільнення десятків тисяч працівників.