Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Профспілки Луганщини провели кількатисячний мітинг з вимогою виплатити зарплати

03 жовтня, 2017, 15:04

Федерація профспілок Луганської області спільно із первинними профспілковими організаціями хімічних, енергетичних та інших підприємств регіону 03 жовтня у Сєвєродонецьку провела кількатисячний мітинг. Співробітники містоутворюючих і стратегічно важливих виробництв Луганщини вимагали відновити роботу заводів, погасити борги із заробітних плат і припинити руйнівну деіндустріалізацію.

Близько 2 тисяч людей представляли трудові колективи Луганського енергетичного об’єднання, Сєвєродонецького “Азоту”, “Луганськгазу”, склозаводу “Пролетарій”, шахт “Лисичанськвугілля” та “Первомайськвугілля”, обласної профспілки будівельників та інших.

«Люди не повинні жити в повній невідомості. Але зараз ситуація саме така. По заробітній платі, звичайно, якісь зрушення почалися. Нам виплатили поточну зарплату. Але за півроку попередні заморозили», – розповіла працівниця «Азоту» Оксана, передає Радіо Свобода.

Нагадаємо, раніше завдяки профспілкам вдалось почати відновлення роботи заводів хімічної галузі, однак 18 вересня Голова Федерації профспілок Луганської області Валерій Черниш повідомив:

“Підприємство тиждень тому фактично вже було підготовлено до запуску. Зараз пуск зупинений. Хто не дає “Азоту” почати роботу? Власник, держава, органи влади, конкуренти? Напевно, прийшла пора комусь відповідати”. На думку голови профспілки, якщо підприємство не включиться в роботу до другої половини листопада, то взимку “Азот” запустити не вдасться, після чого фахівці звільняться, а навесні підприємство “перетвориться на купу металобрухту”.

Борги перед трудівники Луганщини сягають сотень мільйонів гривень і продовжують накопичуватись. Зокрема, ТОВ “ЛЕО” повідомляє, що станом на 1 жовтня заборгованість підприємств житлово-комунального господарства за електрику становить 479 млн 313 тис. грн. В вересні вони спожили електроенергії на суму 17 млн 300 тис. грн, а сплатили – лише 13 млн 827 тис. грн.

Тому учасники мітингу наголошують, що потрібна розробка та реалізація практичних заходів із констатацією покрокових дій по вирішенню проблем, а не словесна декларація намірів чи “пусті” документи, які не впливають на ситуацію.

Крім того, мітингувальники висунули вимогу щодо проведення виїзного засідання Кабінету Міністрів України в Луганській області у жовтні. Окремо зазначимо, що під час мітингу було повідомлено про замінування міськради, однак підтверджено заяву не було.