Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Профспілки наполягають – пенсійну реформу необхідно доопрацьовувати

21 липня, 2017, 10:00

Експерти Федерації профспілок України проаналізували, прийняту Верховною Радою в першому читанні, пенсійну реформу – законопроект №6614. Висновок фахівців – в документі є чимало позитивних моментів, проте є і негативні, які необхідно терміново виправляти. ФПУ підготувала свої правки до законопроекту, які зроблять документ більш збалансованим. Ці правки керівництво Федерації направить до Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення, а також своїм представникам в Парламенті.

Що пропонують профспілки:

Враховуючи, пропозицію, зменшити коефіцієнт страхового стажу з 1,35 до 1,0, що призведе до значного зменшення пенсій, які призначатимуться з 2018 року, та не відповідає Конвенції Міжнародної організації праці щодо забезпечення розміру пенсії за наявності 30 років стажу роботи у розмірі не менше 40% заробітку, ФПУ пропонує залишити існуючий коефіцієнт страхового стажу 1,35%, який більшою або меншою мірою забезпечує диференціацію розмірів пенсії залежно від стажу вище мінімальної. Альтернативою може стати встановлення диференційованої шкали тривалості зазначеного стажу. Зокрема, чим більша тривалість страхового стажу, тим вище коефіцієнт. Наприклад, при стажі 30 років – коефіцієнт 1,1; 35 років – 1,2; 40 років – 1,33.

Вилучити із законопроекту норми щодо ліквідації пенсії за вислугу років (крім артистів) особам, які не мають права на зазначений вид пенсії на момент введення в дію Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій».

Норма законопроекту, яка збільшує тривалість страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком, з 15 до 35 років, суперечить конвенції МОП, яка передбачає забезпечення пенсії при наявності 30-річного періоду сплати страхових внесків. Тому профспілки пропонують передбачити поступове підвищення необхідного страхового стажу для призначення пенсії з 2019 року протягом, скажімо, не 10, а 20 років, встановивши верхню межу необхідного страхового стажу у 30 років.

Більш детально ознайомитись з пропозиціями профспілок до пенсійної реформи можна за посиланням.