Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Профспілки почали кампанію з вдосконалення колдоговорів

15 листопада, 2017, 17:03

Підвищення ефективності захисту законних прав та інтересів людини праці на порядку денному засідання Центральної ради Профспілки машинобудівників та приладобудівників України.

Головним документом, що регулює відносини між профспілками та роботодавцями, є галузева угода, яка укладена на 2016–2020 роки. Як зазначив заступник Голови профспілки, на більшості підприємств галузі колективні договори укладені на такий же термін.

Це дасть змогу профспілчанам лише корегувати зміст діючих колективних договорів. А саме, вносити до них доповнення і зміни, які переважно пов`язані із змінами в законодавстві та складною соціально-економічною ситуацією сьогодення.

Проте більше часу залишиться на вдосконалення контролю за виконанням колдоговорів і угод, та пошук механізмів для реалізації відповідних домовленостей.

Головними завданнями на наступний рік в профспілці визначили внесення доповнень і змін до діючих колдоговорів щодо недопущення масового звільнення працівників шляхом збереження та створення ефективних робочих місць, створення на кожному робочому місці безпечних та здорових умов праці, перегляду тарифних ставок і посадових окладів з дотриманням коефіцієнтів співвідношень, встановлених в угодах.

Що стосується тих підприємств, де термін дії колективного договору закінчується, профспілкам необхідно найближчим часом повідомити письмово сторону роботодавця про початок переговорів щодо укладення нового колдоговору.

Центральна Рада профспілки також закликає всі профоб’єднання на місцях негайно інформувати про укладення колдоговору на підприємстві або внесення змін до нього, а також про випадки затягування процесу зі сторони роботодавця. Аби Виконавчий апарат Центральної Ради міг вчасно надати необхідну практичну допомогу в укладенні колективного договору.