Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Профспілки пропонують перехідний період для пошуку більш прийнятних умов виходу на пенсію

23 серпня, 2017, 16:09

Після ухвалення депутатами законопроекту №6614 у першому читанні Міністр соціальної політики України Андрій Рева запевнив, що всі конструктивні пропозиції та додаткові зауваження до пенсійної реформи будуть враховані до другого читання. Свої пропозиції підготували і профспілки. Їх прокоментував Голова Спільного представницького органу об’єднань профспілок, Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий:

Підвищення пенсій у стислі терміни, як це пропонує Уряд, є вкрай невідкладним, профспілки це підтримують. На даному етапі це стосуватиметься більш ніж 5 млн. пенсіонерів і розмір таких підвищень становитиме від кількасот гривень до 1000 і більше у залежності від того яка зарплата була у пенсіонера та року його виходу на пенсію.

Однак, слід зазначити, що збільшення пенсій має стати предметом суспільного діалогу нинішніх пенсіонерів і майбутніх. Коли існує брак ресурсів для реалізації тих чи інших соціальних ініціатив, виходити потрібно з нужденності. Якщо сьогодні 80% пенсіонерів отримують пенсію нижче прожиткового мінімуму, то зрозуміло, що рятувати потрібно саме тих, хто зараз на межі виживання. Це – справедливо, тому що саме ця категорія людей пропрацювала достатньо довго (середня тривалість стажу у них 37 і більше років), але в силу тих обставин, що склалися в Україні у 90-х роках, потім низка фінансово-економічних криз кінця 90-х та початку 2000-х років фактично поставили їх на грань виживання, тому насамперед завдання держави – захистити нужденних.

Захист людей від бідності – перше й найголовніше завдання держави, тому цілком зрозуміло, що той фінансовий ресурс, який додатково надійде до Пенсійного фонду через підвищення розміру мінімальної зарплати, у першу чергу буде спрямовано на підтримку найбідніших пенсіонерів. Суспільство має зрозуміти і сприйняти такий крок влади і тут ні у кого не може бути жодних заперечень.

З іншого боку є ті, хто очікують на пенсію у майбутньому: хтось вийде на пенсію вже завтра, хтось за рік, за 10 років, але вони мають розуміти, що допоки демографічна ситуація в нашій країні лишатиметься такою складною, як зараз, – коли кількість легально працюючих, що сплачують ЄСВ, дуже мала: на більш ніж 12 млн. пенсіонерів є лише 10 млн. платників внеску (з 26 млн. людей працездатного віку), при такому співвідношенні розраховувати на масштабні підвищення пенсій, на жаль, не доводиться.

Дивлячись на це профспілки вважають, що пропозиція Уряду стосовно підвищення пенсій сьогодні за рахунок стримування зростання пенсій для майбутніх пенсіонерів, – є предметом дискусії. Тут треба шукати консенсус.

ФПУ і СПО об’єднань профспілок пропонують запровадити перехідний період для пошуку більш прийнятних умов виходу на пенсію для майбутніх пенсіонерів. Наскільки він буде тривалим, ми будемо дискутувати щодо цього на етапі підготовки пенсійної реформи до другого читання. Позитив ми вбачаємо у тому, що Уряд пропонує підвищити базу, з якої буде нараховуватися пенсія. Це дозволить підняти малі пенсії і знівелювати той розрив, який утворився за багато років, коли за однаковий стаж, при однаковій зарплаті той, хто вийшов на пенсію пізніше, отримує врази більше тих, хто пішов раніше. Існує ще одна несправедливість – багато категорій громадян отримують пенсії по окремих законах, що також має бути змінено. Норми для усіх будуть єдині – це страховий стаж, розмір заробітку, а не місце сидіння на роботі.

Для створення умов для збільшення пенсій потрібно якомога більше людей залучити до пенсійної системи. Безперечно важливим фактором є підйом економіки, мотивація до праці. Для тих, хто не має відповідного страхового стажу потрібно ставити стимулюючі планки, щоб вони починали працювати легально, а працедавець сплачував за працівника 22% єдиного соціального внеску до бюджету.

Також потрібно остаточно вирішити питання пільгового пенсійного забезпечення для тих, хто працює у шкідливих і небезпечних умовах праці, а стримувати процес пенсійного реформування – це означає «консервувати» бідність і несправедливість, з чим профспілки не можуть погодитись.