Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Скасувати 1 Травня – скасувати захист прав трудящих

01 лютого, 2017, 10:46

Останнім часом на провідних телеканалах і Інтернет-виданнях поширюється інформація про те, що Український інститут національної пам’яті підготував проект закону про державні свята в Україні.

Презентуючи зазначений законопроект директор УІНП Володимир В’ятрович у своїх виступах у ЗМІ зробив заяви про необхідність проведення ревізії календаря національних свят, відносячи до спадщини радянських часів Міжнародний день солідарності трудящих – 1 Травня, Міжнародний день прав жінок і миру – 8 Березня, що звужує конституційні, трудові права громадян.

Пану В’ятровичу, перш ніж накладати ярлик “комуністичне свято” на 1 Травня, взагалі б не завадило повчити історію. Адже, походження Дня солідарності трудящих нерозривно пов’язане з боротьбою за коротший робочий день, яка почалася практично з появою фабричної системи виробництва в США. 1886 року кількість робітників, що безпосередньо брали участь у боротьбі за 8-годинний робочий день, досягла 500 тисяч. Центром руху за скорочення робочого дня був Чикаго. 1 травня того року до протестів трудівників Чикаго приєдналися представники і інших американьских міст. Проте, демонстрацію зірвали працедавці та представники влади, які сподівалися приглушити робітничий рух, знищивши його лідерів. Люди були жорстоко розігнані поліцією.  Цей день став апогеєм боротьби за 8-годинний робочий день.

У 1888 році, з’їзд Американської федерації праці у Сент-Луїсі оголосив 1 травня Днем загальнонаціональної боротьби за права робітників.

В Україні День робітничої солідарності вперше відзначили у Львові в 1890 році, на схід від Збруча це вперше сталося в 1900 році. А цього року, Федерація профспілок України буде відзначати 200-річчя з дня створення першої профспілкової організації на українських землях.

Федерація профспілок України категорично заперечує такий упереджений підхід до визначення Міжнародного дня солідарності трудящих. Це день, коли суспільство висловлює свою повагу до трудової людини, яка власною працєю створює національне багатство. Його відзначають у 143 країнах світу понад півмільярда членів профспілок, а в 90 країнах – цей день вихідний. До речі, навіть європейські країни, такі як Німечина та Австрія також святкують першотравень. Не відмовились від нього і в Польші та Естонії, не дивлячись на боротьбу з радянським минулим. В Україні День солідарності трудящих справжнє всенародне свято, яке відзначають майже 20 мільйонів працівників та членів їх сімей.

Першотравень – це свято з багатовіковою міжнародною історією і аж ніяк не спадщина радянської доби. Це вихідні дні, коли працівники можуть у вільний спосіб скористатися гарантованими їм Конституцією правами і свободами людини і громадянина, можливість вийти на демонстрації, масові акції, пікети з метою захисту своїх трудових і соціально-економічних прав та інтересів.

Щодо проведення маніпуляцій з відзначенням Міжнародного дня прав жінок і миру – 8 Березня, авторам законопроекту, в першу чергу, слід було б поцікавитись в українських жінок, що вони думають з цього приводу.


Довідково. Перелік країн, які святкують 1 Травня:

Австрія, Албанія, Аргентина, Арменія, Аруба, Бангладеш, Білорусь, Бельгія, Болгарія, Болівія, Боснія та Герцеговина, Бразилія, Угоршина, Венесуела, В’єтнам, Гватемала, Німечина, Греція, Гондурас, Гонконг, Доміниканська республіка, Єгипет, Замбія, Зімбабве, Індія, Йорданія, Ірак, Ісландія, Іспанія, італія, Казахстан, Камерун, Кенія, Киргизія, Китай, КНДР, Колумбія, Коста-Ріка, Кот-д’Івуар, Куба, Латвія, Ліван, Литва, Люксембург, Маврикій, Малазія, Мальта, Марокко, Мексика, Молдова, М’янма, Непал, Нигерія, Норвегія, Пакистан, Панама, Парагвай, Перу, Польша, Португалія, Республіка Гаїті, Республіка Кіпр, Республіка Македонія, Російска Федерація, Румунія, Сальвадор, Сербія, Сінгапур, Сирія, Словакія, Словенія, Тайланд, Турція, Україна, Уругвай, Філіппіни, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чілі, Черногорія, Чехія, Швеція, Шрі-Ланка, Еквадор, Эстонія, ПАР, Південна Корея.