Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Профспілки спільно з Урядом боротимуться за гідні умови праці

24 травня, 2017, 17:24

Кабінет Міністрів України на засіданні 24 травня обговорив підготовлену Міністерством енергетики та вугільної промисловості України концепцію розвитку вугільної галузі та наразі готує рішення про поновлення перевірок вугільних підприємств на предмет дотримання вимог до умов праці шахтарів. Цієї теми прем’єр-міністр торкнувся окремо.

«Шахта «Степова» (об’єднання «Львіввугілля», де в березні стався вибух вугільного пилу) має всіх навчити. Якщо керівники шахт будуть нехтувати системою безпеки шахтарів, у нас не буде іншого варіанту, як садити їх у в’язницю за це. Я би просив, що тут ми маємо пріоритетно до цього ставитися.» – сказав Володимир Гройсман.

Він запропонував доручити вже до наступного засідання Уряду підготувати рішення про зняття мораторію на проведення перевірок шахт і продовжити практику ведення посиленого контролю на підприємствах вугільної галузі в сфері індивідуального захисту шахтарів.

Загалом, порушення прав людини в сфері праці в Україні призвело до того, що цього року нашу державу в цьому контексті будуть слухати на Генеральної конференції міжнародної організації праці. Вона відбудеться в червні. Уряд буде звітувати з питання порушення Конвенцій МОП стосовно обмежень доступу інспекторів праці до робочих місць. Про це, на засіданні Уряду, заявив Голова СПО об’єднань профспілок, голова ФПУ Григорій Осовий.

«Зараз дещо поправлено у цій справі, але повністю балансу між потребами бізнесу і правами працівників на гідну та безпечну працю не досягнуто. Нам треба спільно вирішувати питання створення гідних та безпечних умов праці.» – зауважив Григорій Осовий.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман зазначив, що пропозиції профспілок у цій сфері дуже слушні, тому їх обов’язково треба врахувати.