Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Профспілки в МВФ: послаблювати регулювання ринку праці не можна!

09 лютого, 2017, 16:29

Делегація Федерації профспілок України взяла участь в зустрічі представників Міжнародної конфедерації профспілок, та найвпливовіших національних профцентрів з керівництвом Міжнародного валютного фонду і Світового банку, яка проходить 7-9 лютого у штаб-квартирі МВФ, в Вашингтоні.

На зустрічі обговорили політичні інструменти відновлення економіки. Перед профспілчанами виступив співробітник департаменту наукових досліджень МВФ, який розповів про загальні консультації з питань кредитної політики, які надає Фонд з метою підтримки певних видів фінансового стимулювання, таких як будівництво інфраструктури. Як виявилося, МВФ рекомендує займатися стимулюванням лише країнам з «достатнім» фіскальним простором, жодним чином не уточнюючи, які країни і на скільки повинні збільшувати фінансову підтримку. МВФ також закликає країни здійснювати «структурні реформи», у тому числі ринку праці, які, на його думку, повинні сприяти підвищенню потенціалу зростання у довгостроковій перспективі, але він, як правило, не звертає увагу на негативний вплив на економіки, які переживають рецесію або уповільнене зростання.

Представники світового банку повідомили профспілкам, що в 2015 році, банк опублікував рекомендації щодо трудового законодавства, у якому висловлена підтримка належному рівню мінімальної заробітної плати, захисту від звільнення та допомоги по безробіттю, а також рекомендовано залучати Міжнародну організацію праці, та соціальних партнерів до реформування ринку праці. Разом з тим, незрозуміло, якою мірою рекомендації використовуються банком на рівні країн. Крім того, банк ніколи не діяв за рекомендаціями, щодо застосування «призми робочих місць» у нових проектах.

Вислухавши представників МВФ та Світового банку, Генеральний секретар МКП Шаран Барроу озвучила головні моменти, які викликають занепокоєння профспілок. В більшість програм МВФ у Європі, починаючи приблизно з 2011 року, включені вимоги, або рекомендації, щодо послаблення норм мінімальної оплати праці, безпеки робочих місць та доступу до колективно-договірного регулювання. Такі заходи призвели до зменшення купівельної спроможності працівників призвели, затягування економічного спаду, та уповільненого зростання. Деякі недавні програми кредитування МВФ в арабських країнах, та інших регіонах, також містять рекомендації щодо послаблення регулювання ринку праці.

Такий стан речей профспілки вважають неприпустимим.