Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Профспілки вимагають захистити робітників від зарплатних боргів

26 липня, 2017, 10:07

Вчора, 25 липня, в Верховній раді зареєстровані два профспілкових законопроекта щодо посилення захисту працівника у випадку затримки виплати заробітної плати – №7002 та №7003. Їх вніс представник Федерації профспілок України в Парламенті, народний депутат Сергій Каплін.

Розмови про створення механізму захисту працівників, у разі неспроможності роботодавця виплатити зарплату йдуть вже давно, і ці законопроекти результат кропіткої праці.

«Заборгованість із зарплати є вічною темою в ринковій економіці, тому що одні підприємства народжуються, а інші не витримують конкуренції і зникають. Інша справа, що держави, зокрема Європейського Союзу створили інструмент захисту людини, що не повинен постраждати внаслідок неплатоспроможності підприємства-боржника і таким чином були створені гарантійні установи, які виплачують працівникам, яким заборгували зарплату,» – зазначив голова ФПУ Григорій Осовий.

Проблема затримок з виплати зарплат в Україні стоїть гостро вже не перший рік. На 1 червня 2017 року, загальна заборгованість роботодавців перед працівниками зросла до 2,32 млрд грн. Чимало серед боржників і державних, економічно активних, підприємств. Яскравий приклад ДП «Львіввугілля». Станом на 11.07.2017 заборгованість з виплати заробітної плати шахтарям складала 84,4 млн грн. За минулий місяць погашено лише 18, 4 млн грн.

До речі, сьогодні, в рамках всеукраїнського туру, до шахтарів Червонограда завітає народний депутат Сергій Каплін. Під час зустрічі з профспілковим активом та Головою об’єднання профспілок Львівщини Романом Дацько, будуть обговорюватись проблемні питання на підприємстві, порушення трудового законодавства, ініціативи щодо підвищення соціальних гарантій, та шляхи виплати заборгованості по заробітній платі.