Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Профспілки в Кабміні ставлять свої вимоги до держбюджету

30 листопада, 2017, 10:03

Сьогодні о 8 ранку в Кабінеті Міністрів України відбулась зустріч Голови Федерації профспілок України та очільників галузевих профспілок з Першим віце-прем’єр-міністром Степаном Кубівим та керівниками міністерств. Головна мета – знайти конкретні шляхи втілення вимог до проекту Державного бюджету на 2018 рік, які висунули профспілки.

Голова Професійної спілки працівників охорони здоров’я України Вікторія Коваль вимагає збільшити обсяг фінансування галузі охорони здоров’я на рівні не менше 6 % від ВВП, тобто не менш ніж на 56,9 млрд грн.

Голова Профспілки працівників лісового господарства України Степан Кривов’язий відстоює збільшення видатків на ведення лісового і мисливського господарства, охорону і захист лісів на 710,1 млн грн.

Голова Професійної спілки працівників культури України Людмила Перелигіна вимагає збільшити фінансову підтримку Національної суспільної телерадіокомпанії до 1,5 млрд грн.

Голова Профспілки працівників освіти і науки України Георгій Труханов наголошує, що для нормальної роботи мережі освітніх закладів необхідно збільшити освітню субвенцію з державного бюджету на 2018 рік на 5,64 млрд грн, до 66,9 млрд грн.

Голова Профспілки працівників вугільної промисловості України Віктор Турманов вимагає додатково 3 млрд грн на державну підтримку вугледобувних підприємств та 100 млн грн на заходи з охорони праці та підвищення техніки безпеки на вугледобувних підприємствах.

Свої вимоги до бюджету висловили і голова Профспілки працівників соціальної сфери України Володимир Тьоткін, голова Ради Профспілки залізничників і транспортних будівельників України Вадим Бубняк, голова Профспілки працівників автомобільного та сільськогосподарського машинобудування України Василь Дудник, заступник голови Профспілки працівників будівництва та промисловості будівельних матеріалів України Катерина Клименко та заступник голови Профспілки працівників суднобудування України Олександр Малій.

Також керівники профспілок зауважують, що досі не вирішено питання підвищення мінімальної заробітної плати до рівня фактичного прожиткового мінімуму, який, за підрахунками профспілок, з 1 січня 2018 року становитиме 4023 грн.

Комітет Верховної Ради України з питань бюджету частково підтримав профспілкові пропозиції. Що стосується відхилених, то Кабмін має додатково опрацювати їх. Тому профспілки ініціювали цю зустріч, щоби переконати урядовців в необхідності підтримати вимоги людей праці та обговорити шляхи їх реалізації.