Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Профспілки відсудили 77 мільйонів робітникам за останні півроку

08 жовтня, 2019, 14:32

Проект нового Трудового кодексу, який влада обіцяє прийняти вже найближчим часом на заміну чинному КЗпП, уріже права найманих працівників та профспілок. 

Незважаючи на те, що документ досі не оприлюднено, голова комітету соціальної політики та захисту прав ветеранів Верховної Ради України Галина Третьякова вже запевнила бізнес, що найманих працівників будуть “трішечки дискримінувати”.

А директор Інституту соціально-економічної трансформації Ілля Несходовський у свою чергу виправдовує майбутні урізання прав профспілок їх нібито бездіяльністю.  

«Ви колись чули, щоб профспілки захищали в судах інтереси співробітників? Ні. Такого не було. І в цьому велика проблема. На сьогодні ці організації тільки збирають з зарплат співробітників по 1%, а потім витрачають ці гроші незрозуміло куди», – заявив Несходовський. І виявив свою некомпетентність у даному питанні – лише за перше півріччя 2019 року у процесах за участі представників профспілок судами винесено на користь працівників 2,5 тисячі рішень. А також було присуджено до стягнення майже 77 мільйони гривень на користь працівників по справах, представництво інтересів у яких здійснювали профспілкові юристи.

Боротьба велась на таких ключових підприємствах країни, як «АЗОВСТАЛЬ», «МЕТІНВЕСТ-ПРОМСЕРВІС», «Полтавський ГЗК» та інших.

Про це йдеться у звіті про правозахисну роботу ФПУ. Загалом же за вказаний час спеціалістами правових служб членських організацій було надано 258,5 тисяч  консультацій і підготовлено майже  2 тисячі різноманітних процесуальних документи

Кількість членів профспілок, представництво інтересів яких було здійснено, склало 16,9 тисяч  осіб, з них у суді – 1970 осіб

Також за півроку  інспектори праці профспілок  провели майже 5 тисяч перевірок та виявили 12,6 тисяч порушень законодавства про працю, більшість стосувалась несвоєчасних виплат зарплат. Половину порушень було усунуто, майже 200 посадовців притягнули до відповідальності, а 2 керівників взагалі звільнили

У разі прийняття нового Трудового кодексу у пропонованій “ліберальній” редакції позбавить профспілок можливості ефективно відстоювати права працівників.  7 жовтня під Офісом Президента пройшла попереджувальна акція про неприпустимість прийняття ТК, який дискримінуватиме працівників. 

ДОВІДКОВО:

За першу половину 2018 року  за участю профспілкових юристів судами було винесено на користь працівників 4,8 тисяч рішень, більшість – щодо невиплати заробітної плати. Загалом було стягнуто 92,4 мільйони гривень. А за весь 2017 рік – більше 4 тисяч судових рішення та майже майже 170 мільйонів гривень  на користь працівників.