Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Профспілкове бачення реформи місцевого самоврядування

08 грудня, 2017, 16:47

Всеукраїнська науково-практична конференція «Муніципальна реформа в контексті євроінтеграції України: позиція влади, науковців, профспілок та громадськості», яка відбулась сьогодні, зібрала представників органів державної і місцевої влади, науковців та громадських активістів з усіх куточків країни. Мета – сформувати єдине бачення напрямів муніципальної реформи в Україні відповідно до європейських принципів і стандартів.

Своїм баченням поділився з присутніми і Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий. Він звернув увагу актуальність та науково-практичне значення теми децентралізації влади в контексті євроінтеграції України. Профспілки також приділяють сьогодні багато уваги перетворенням, що відбуваються на місцевому та регіональному рівні.

«Тільки консолідовані ресурси і зусилля, активні дії і участь у виконанні прийнятих спільних рішень і рекомендацій є запорукою нашого успіху із захисту прав людей праці та збереження профспілкових організацій в умовах секторальних реформ, децентралізації влади й утворення об’єднаних територіальних громад», – заявив Григорій Осовий.

Щоб забезпечити соціальний характер проведення реформи децентралізації в правовому полі, підкреслив Голова ФПУ, слід чітко визначитися щодо шляхів її проведення, механізмів і ресурсів, які потрібні для цього.

«Питання збереження і використання трудового потенціалу змушує нас, відповідно до Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії», бути активними учасниками цих реформ», – сказав Голова ФПУ.

На думку Григорія Осового, важливо, щоб позитивні тенденції об’єднання і зміцнення громад реально впливали на рівень життя людей, а не принесли чергового розчарування. Реформа децентралізації – це відкрите вікно можливостей для громади, шанс стати реальним господарем на своїй землі. Тому, зазначив Голова ФПУ, профспілки активно включилися в роботу по реалізації реформи децентралізації як в центрі, так і на місцях.