Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Профспілкові пропозиції до Держбюджету на 2018 рік

18 жовтня, 2017, 12:34

Профспілкові пропозиції та зауваження до проекту Державного бюджету на 2018 рік до Верховної ради подав представник Федерації профспілок України в Парламенті, народний депутат Сергій Каплін.

Не дивлячись на попередні переговори Уряду з профспілками, в законопроекті, якій Кабмін направив у Верховну Раду, профспілкові вимоги не відображені. Тому чимала кількість пропозицій ФПУ була подана напряму до Парламенту. Серед зауважень – встановити прожитковий мінімум на рівні фактичного, збільшити видатки на медицину, врятувати лісове і рибне господарство країни та інші.

«На нашу думку прожитковий мінімум на особу з 1 січня 2018 року має бути встановлений на рівні 3581 гривні, а у грудні зрости до 3831. В урядових пропозиціях же закладено тільки 1700 гривень, що вдвічі нижче фактичного прожиткового мінімуму, а з урахуванням інфляції буде віддалятися від нього дуже стрімко. Кабмін затвердив оновлені набори продуктів харчування та непродовольчих товарів, але при розрахунку прожиткового мінімуму просто їх не врахував», – розповів Сергій Каплін.

Також профспілки пропонують істотне збільшення мінімальної заробітної плати в 2018 році – до 4023 гривень із січня, 4164 гривень із липня та в грудні встановити в розмірі 4305 гривень. Уряд в законопроекті запропонував підвищення мінімалки лише до 3723 гривні. Це суперечить конвенції Міжнародної організації праці, згідно якої мінімальна заробітна плата не може бути нижче ніж 60% від середньої.

Зараз депутати розглядають медичну реформу, автори якої заявляють про рекордні підвищення зарплат медикам з наступного року. Але при цьому в бюджеті на фінансування охорони здоров’я закладено лише 4,2% ВВП – цього ледь вистачить з існуючими зарплатами. Зазначимо також, що у законопроекті реформи передбачено фінансування галузі у розмірі не менш ніж 5% ВВП. Профспілки ж вимагають збільшення фінансування до 6% від валового внутрішнього продукту.

Погасити заборгованість треба і в лісовому господарстві України. Майже всі підприємства півдня на межі банкрутства, людям винні 14,2 мільйона гривень зарплат. Крім того, через переведення на неповний робочий день та масові звільнення, значно збільшилась кількість несанкціонованих вирубок лісу та пожеж. Працівники лісгоспів постійно виходять на мітинги та акції протесту, проте в Києві їх голоси не чують. Тому профспілки вимагають збільшити фінансування галузі на 710 млн гривень.