Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Профспілковий марафон

30 грудня, 2016, 14:30

27 жовтня вперше пролунала гучна заява прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана про підвищення мінімальної заробітної плати вдвічі з січня 2017 року. Ця подія спричинила вир обговорень в соцмережах, на шпальтах газет, на телебаченні. Лише лінивий не виказав свою «найпрофесійнішу» думку.

Для багатьох це стало новиною. Але не для профспілок, бо це плід їхньої кропіткої праці. Винагорода за наполегливість, непоступливість, активність. Боротьба за підвищення соціальних стандартів почалась ще навесні минулого року. Причина була дуже вагома – з 2013 року рівень мінімальних соціальних гарантій залишався без змін. Політика «затягування пасок», яку проводив Кабінет міністрів на чолі з Арсенієм Яценюком довів українців до межі бідності.

З 2015 року профспілки розпочали активну боротьбу за підвищення соціальних стандартів. З 27 травня по 10 червня пройшли три пікети Кабінету міністрів. Головна вимога, щоби Уряд почув голос народу. Але, не дивлячись ні на що, тоді розпочати діалог із владою профспілкам не вдалось. Кабмін Яценюка продовжив політику «затягування пасок». Проте розпочався діалог з Верховною Радою, 30 червня відбулася робоча зустріч представників об’єднань профспілок з Головою Верховної Ради України Володимиром Гройсманом.

 У ході зустрічі було зазначено, що наразі профспілки сфокусували свою діяльність на тому, щоб соціальні законопроекти, які було внесено до порядку денного Верховної Ради, були розглянуті в Комітетах і проголосовані. Це 5 законопроектів – стосовно підвищення пенсій і зарплат, зниження цін на газ і теплокомуненерго, повернення фінансування санаторно-курортного лікування за кошти фондів соціального страхування, тощо.

2 липня, профспілки вийшли під Верховну Раду, підтримати прийняття соціальних законів. Але, не дивлячись на нібито підтримку, народні обранці розглядати їх не стали.

Така реакція не змусила профспілки відступити. 11 грудня відбувся Черговий пікет Верховної ради. Попереду прийняття бюджету на наступний рік, але кабмін все також не хоче чути голос людей праці. Як наслідок – знов в головному кошторисі країни відсутні пропозиції профспілок. Більш Уряд Яценюка продовжує наступ н соціальні гарантії працюючих українців. Як наслідок, 23 грудня пікет під Верховною Радою влаштували члени Укрвуглепрофспілки. Багатотисячна армія шахтарів вимагала належного фінансування вугільної галузі, погашення заборгованостей по заробітній платі.

2016 рік. Боротьба профспілок за права працюючих Українців стає все масштабнішою. 6 липня відбувся Всеукраїнський марш протесту участь в якому взяли близько 45 тисяч людей. Учасники акції провели мітинг біля Кабміну. Цього разу їх почули. Новопризначений прем’єр-міністр Володимир Гройсман запросив представників профспілок на зустріч.

З цього дня діалог між профспілками та Урядом нарешті розпочався. Після внесення до Верховної ради проекту бюджету на 2017 рік, представник профспілок, народний депутат Сергій Каплін вносить пропозицію до головного кошторису про підвищення мінімальної заробітної плати. Кабінет міністрів підтримує цю ініціативу. В оновленому проекті держбюджету мінімалка з 1 січня наступного року встановлюється на рівні 3200 гривень.

8 грудня Всеукраїнська акція зібрала профспілчан зі всієї України під стінами верховної ради. Головна мета – підтримка Державного бюджету на 2017 рік, в якому закладено збільшення заробітних плат. Також профспілки нагадали депутатам і про інші свої вимоги.

Цього разу профспілки були почуті. 21 грудня, о 4,52 ранку Верховна Рада прийняла бюджет. А 27-го його підписав Президент України. З 1 січня 2017 року мінімальна заробітна плата становитиме 3200 гривень. Заробітні плати в бюджетній сфері також зростуть,  медиків на 30%, а вчителів на 50%.

Активна боротьба профспілок найшла відображення в рейтингу народної довіри. Згідно опитування, порівняно з 2015 роком, довіра до профспілок зросла майже на 4%, і становить 26%.

Профспілки вважають що підвищення мінімалки – це тільки початок масштабної реформи оплати праці. В 2017 році Федерація профспілок України планує зосередити увагу на наступних моментах: удосконалення законодавства з метою сприяння повній, продуктивній зайнятості; забезпечення балансу трудових ресурсів (впровадження прогнозу та стратегічного планування на ринку праці); створення умов для скорочення тіньової зайнятості та зростання легальної праці; законодавче та фінансове забезпечення створення в Україні гарантійної установи для забезпечення вимог найманих працівників у випадку неплатоспроможності роботодавця; запровадження законодавчого та колективно-договірного регулювання оплати праці за галузевою ознакою.

15820408_1707185402944438_2046331786_n