Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Народовладдя. Законопроект від профспілок

17 жовтня, 2019, 11:15

Однією з передвиборчих обіцянок Володимира Зеленського було народовладдя. І, ставши Президентом, серед перших законопроектів до Верховної Ради  він вніс документ №1015  про законодавчу ініціативу народу. До статті 93 Конституції України мають додати, що право на подачу законопроектів, окрім Президента, парламенту та Кабміну, також належить народу.

У Федерації профспілок України погоджуються, що досвід Польщі, Австрії, Швейцарії, Італії, Латвії та інших країн вказують на ефективність такої форми народної демократії. Втім, у проекті Президента не прописані механізми подачі народних законопроектів. Наразі документ направлено на висновок Конституційного Суду.

Тож профспілки розробили детальний законопроект «Про порядок реалізації права законодавчої ініціативи громадянами України».

«Станом на сьогодні право законодавчої ініціативи громадян України не є закріпленим в жодному нормативно-правовому акті. У трактуваннях Конституційного Суду України в Україні не функціонує такий інститут, як право законодавчої ініціативи громадян України. Питання ж щодо індивідуальних або колективних вимог, звернень, пропозицій, скарг, прохань, клопотань, які подаються до органів державної влади було врегульовано шляхом введення електронної петиції, яка подається та розглядається в порядку, передбаченому статтею 23-1 Закону України «Про звернення громадян». Тому громадяни України можуть лише опосередковано через електронні петиції до Президента України та органів державної влади вносити свої законодавчі пропозиції», – нагадують у пояснювальній записці до проекту і пропонують створення механізмів подачі народних законопроектів.

Профспілковий проект про народовладдя пропонує змінити, окрім статті 93, також статтю 154 Конституції, у якій йдеться про порядок внесення змін до Основного закону.

Свої пропозиції профспілки надіслали до Офісу Президента. 16 жовтня ФПУ отримала відповідь від Глави Держави. Як вказано, Президент створив Комісію з питань правової реформи. Профспілковий проект про народовладдя буде передан членам робочої групи для опрацювання.