Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Глобальні протести освітян

04 листопада, 2019, 11:44

Фото: New York Times 

Минулого тижня у Чикаго закінчився масштабний 11-денний страйк вчителів.

Його результатом стало виділення більше 30 мільйонів доларів на державні школи, збільшення класів з відповідним зменшенням у них кількості дітей та обов’язковий найм соціальних працівників і медсестер.

За даними профспілок вчителів Чикаго, також відбудеться підвищення на 16% зарплати викладачам і на 40% – помічникам викладачів та обслуговуючому персоналу. Окрім цього, пріоритетними для реорганізації та  збільшення фінансування стануть школи, у яких навчаються найбільш соціально незахищені учні.

Вчителі також додали до своїх вимог впровадження містом доступного житла, оскільки це проблема є для Чикаго особливо болючим. Однак очільниця міста Лорі Лайтфут все ж наполягала на розгляді даного питання окремо, повідомляє видання Vox.

Лайтфут, обрана  мером у травні цього року, стала першою афроамериканкою на цій посаді. У її передвиборчій кампанії йшлося про збільшення фінансування освіти, особливо у районах Чикаго, які були історично сегреговані, мали менше вчителів з ученим ступенем та нижчі результати випускників. Однак відсутність фіксації цих обіцянок у контрактах вчителів обурила профспілки, тож вони вийшли на протести.

Раніше хвиля шкільних страйків пройшла у щонайменше 5 штатах США. Там вчителі також вимагали збільшення зарплат та державних витрат на шкільну освіту.

29 жовтня масштабних 10-тисячний протест вчителі також відбувся в Києві, де освітяни вимагали від фракції “Голос” відмовитись від запропонованих ними зміни до закону “Про повну загальну середню освіту”. Вчителі та профспілковці переконані, що дані зміни лише призведуть до скорочення зарплат при зростанні навантаження.

Українські профспілки, як і їх американські колеги, також  вимагають збільшення фінансування освіти до 7% ВВП, а не 5,6%, як подано в урядовому проекті Держбюджету.

Наразі лідер “Голосу” Святослав Вакарчук публічно пообіцяв переглянути пропозиції. А голова профільного комітету Сергій Бабак завірив, що комітет докладе всіх зусиль щодо передбачення підвищення оплати праці педагогічним, науково-педагогічним і непедагогічним працівникам в державному бюджеті-2020.