Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Протести атомників. Міністр почав перемовини лише після масової акції

17 жовтня, 2019, 12:50

Акція Атомпрофспілки України та працівників урановидобувного підприємства «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» змусила представників Міністерства енергетики та екології провести з протестувальниками зустріч.

На попередні численні  звернення профспілок у Міністерстві не реагували.

«30 вересня ми направили звернення Президенту України, Прем’єр-міністру України, голові підкомітету з питань ядерної енергетики та ядерної безпеки Комітету ВРУ з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, голові Комітету ВРУ з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, міністру енергетики та захисту довкілля України з наполегливим проханням «терміново зустрітися з приводу надкритичної ситуації, яка склалася на Державному підприємстві «Східний гірничо-збагачувальний комбінат». Відповіді із жодної переліченої інстанції ми не отримали. 10 жовтня ми знову звернулися до Оржеля з повторним зверненням щодо збереження урановидобувної галузі України. Та замість відповіді, ми отримали інформацію про скасування розпорядження Кабінету міністрів», – наголошує Голова Атомпрофспілки України Валерій Матов.

За його словами, профспілковці тривалий час домагалася створення інтегрованої вертикалі в атомній галузі: від видобутку, збагачення уранової руди до отримання електроенергії. Влітку цього року Уряд нарешті розпорядився приєднати «СхідГЗК» до НАЕК «Енергоатом». Однак рішення заблокували без пояснень. Це призведе до зупинки єдиного в Україні уранового комбінату,  а також створить загрозу енергетичного та  екологічного лиха.

«Четвертий квартал цього року фінансовий план СхідГЗК вихолощений до нуля. Вже вимальовується затримка заробітної плати за вересень. НАЕК «Енергоатом» обіцяв допомогти «закрити» питання боргу із зарплати працівникам комбінату, але загроза зупинки уранового підприємства залишається, тому що джерела фінансування немає», – наголосив Валерій Матов на критичному стані єдиного у Україні урановидобувного підприємства.

Після акції протесту вимоги профспілковців у Міністерстві нарешті почули. За словами голови Східної об’єднаної організації профспілки Бориса Філіппова, у відомстві зажадали побачити програму життєдіяльності підприємства.  На 29 жовтня призначено зустріч  з міністром Олексієм Оржелем за участю представників Атомпрофспілки, трудового колективу та керівництва ДП «СхідГЗК», представників ДП НАЕК «Енергоатом».

«Пропозиції до міністра єдині – державна підтримка підприємств шляхом реорганізації», – зазначив профспілковец.

У свою чергу директор департаменту ядерної енергетики та атомно-промислового комплексу Мінекоенерго Олег Коріков запевнив, що Уряд не розглядає питання про зупинення  видобутку та переробки уранової руди.

Прикметно, що прим`єр-міністр України Олексій Гончарук в ході останнього засідання уряду приділив увагу розтиражованій новині про надбудову на даху одного з будинків на Майдані Незалежності. Однак проігнорував критичний стан урановидобувної галузі та загрози екологічного лиха, енергетичної безпеки та закриттю містоутворюючого підприємства з майже 7 тисячами працівників.