Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Проти волі народу. Влада намагається “проштовхнути” земельну реформу

12 листопада, 2019, 12:16

Голосування за відміну мораторію на продаж землі, яке було заплановано на 12 листопада, перенесли. Законопроект від  “Слуги народу” викликав невдоволення  не тільки представників інших політсил, але й частини президентської партії. Про відсутність підтримки відкриття ринку землі свідчать також протести аграріїв та соціологічні опитування. Зрештою Володимир Зеленський відреагував обіцянкою внести правки по найгострішим питанням між першим та другим читанням. Однак за скасування мораторію, всупереч негативному ставленню більшості населення, все ж голосуватимуть.  

Про зміну дати голосування щодо “земельної реформи” напередодні в кулуарах Верховної Ради журналістам повідомив Олександр Дубінський. Депутат від “Слуги народу” раніше неодноразово заявляв про неприпустимість голосування за неї у нинішньому варіанті. Втім, він не відкидає зняття мораторію після внесення правок.

Голосування за ряд законопроектів “щодо обігу земель сільськогосподарського призначення” стоїть першим в порядку денному на 13 листопада. Очевидно, влада вирішила виділити добу на внесення правок заради потрібних голосів.

В той же час масові акції протестів аграріїв пройшли у Запорізькій, Львівській, Одеській, Вінницькій, Сумській, Черкаській,  Дніпропетровській та інших областях України. Селяни перекривали траси з вимогою не допустити продаж землі.

Як повідомлялось“на знак незгоди із цинічними діями влади у питанні земельної реформи аграрії вийшли зі своєю технікою до головних автомагістралей країни у 17 точках. До акції протесту приєднались сільгоспвиробники у 13 регіонах”.

Аграрії переконані, що пропонований законопроект підтримує створення великих монополій, які “стануть власниками цілих регіонів нашої держави та диктуватимуть селянам, які проживають на цих територіях, свої кабальні умови”. Про недопущення такого сценарію також заявляють у профспілці працівників Агропромислового комплексу України. Аграрії обіцяють продовження акцій протесту під стінами Верховної Ради.

І, судячи з соціологічного опитування від Центру Разумкова, їх дії підтримує більшість населення України.  Як вказано,  68% опитаних виступили за винесення на всенародний референдум скасування мораторію на продаж сільськогосподарської землі. За прийняття такого рішення без референдуму висловились лише 21%. При цьому у разі проведення референдуму абсолютна більшість проголосували б за продовження мораторію – 63% усіх опитаних або 68% тих, хто взяв би участь у референдумі. Відповіді міського та сільського населення майже не відрізнялись: проголосували б за продовження мораторію 61% міських і 69% сільських мешканців.