Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Рада ЄС остаточно ратифікувала Угоду про асоціацію Україна—ЄС

12 липня, 2017, 11:00

Угоду про асоціацію Україна—ЄС було остаточно ратифіковано Радою Європейського союзу. Останній затверджувальний документ було передано на зберігання представниками європейської інституції 11 липня під час засідання Ради з розгляду економічних та фінансових питань. Угода набуде чинності 1 вересня цього року (з 1 листопада 2014 року набрало чинності тимчасове застосування Угоди).

Зокрема, у привітальному відео-ролику Рада ЄС констатувала продовження зростання торгівлі між Україною і Європою та зазначила про продовження санкцій щодо Росії на 6 місяців, оскільки не було досягнуто жодного прогресу щодо імплементації Мінських домовленостей.

«Європейський Союз повністю підтримує територіальну цілісність, суверенітет і незалежність України.» – зазначили в Раді ЄС.

Крім того, 12–13 липня очікується візит до України лідерів ЄС з метою відзначення ратифікації Угоди, а також нещодавнього введення безвізового режиму. Також планується обговорити стан проведення реформ, окупацію АР Крим та російську агресію на Сході України.

Ратифікації Угоди передувала активна робота Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС, створеної відповідно до Угоди про асоціацію як орган, що представляє українські та європейські організації громадянського суспільства для контролю за імплементацією. З боку України громадянське суспільство представляли, зокрема Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий, який очолював Платформу упродовж 10 місяців 2016 року, і голова Профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України Василь Андреєв.

«Протягом 2016 року ми шукали форми діяльності, прийнятні для всього різноманіття громадянського суспільства України, яке працює в царині євроінтеграції. Були і здобутки, і невдачі. Але рух до розвитку та удосконалення громадського контролю за реалізацією Угоди невпинно продовжувався. Доопрацьовано та затверджено Регламент української сторони Платформи. Вперше були розроблені плани діяльності робочих груп, а також проект плану діяльності Української Сторони Платформи громадянського суспільства Україна – ЄС на 2016 рік.» – зазначив Григорій Осовий.

«Було чимало зустрічей, обговорювали і питання ринку праці, роботи служби зайнятості, мінімальні гарантії заробітної плати. Адже, одне з головних наших завдань, щоб реформи, які необхідні Україні для імплементації Угоди про асоціацію, не зашкодили звичайним українцям.» – наголошує Василь Андреєв.

Проведена минулого року робота продовжилась у 2017-му, та завдяки активності громадянської платформи та профспілкового активу, дозволила ратифікувати Угоду про асоціацію.


Довідково: Переговори щодо підписання угоди між Україною та Європейським Союзом почались ще в 2007 році. Після 21 раунду погоджень, у 2012 році документ було парафовано, тобто попередньо підписано. Однак в листопаді 2013 року підписання Угоди про асоціацію було зірвано, що стало призвело до почались масових протестів у Києві, що згодом переросли в Революцію гідності.

У 2014 році Угоду було розділено на дві частини — політичну та економічну. Першу підписали 21 березня, другу — 27 червня 2014-го. 16 вересня 2014 р. почалась процедура ратифікації, за погодження документу проголосувало 355 депутатів Верховної Ради та 535 депутатів Європарламенту.Першими з країн-членів ЄС угоду ратифікували Румунія, Литва та Латвія. Останніми — Кіпр, Бельгія і Нідерланди.

Угода про асоціацію містить до тисячі друкованих сторінок (у залежності від мови друку), а за своєю структурою складається з преамбули, семи розділів, 43 додатків та 3 протоколів.