Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Разом будемо ще сильніші

04 листопада, 2016, 16:15

За 25 років Незалежності в Україні створено чимало громадських організацій. Кожна з них покликана захищати інтереси своїх членів. Раніше більш-менш їм це вдавалось. Але зараз, коли в країні стрімко впав рівень життя, йде АТО, – влада майже не реагує на звернення громадськості. Саме тому об’єднання зусиль – це розумний шлях до відстоювання своїх прав. Спільно діяти вирішили і такі потужні організації, як Федерація профспілок України, та Всеукраїнська громадська організація інвалідів “Союз-Чорнобиль України”.

ФПУ – розгалужена профспілкова структура по всій Україні, яка об’єднує більше 6 мільйонів людей. Веде соціальний діалог з Урядом, відстоює свої позиції в Верховній Раді через свого представника, лідера Соціал – демократичної партії – Сергія Капліна.

Всеукраїнська громадська організація інвалідів “Союз-Чорнобиль України” захищає інтереси майже 2-х мільйонів українців, постраждалих від аварії на Чорнобильській АЕС. Має представництво в Верховній Раді – Чорнобильську асоціацію Народних депутатів України.

1 листопада відбулась робоча зустріч в.о. Голови ФПУ Володимира Саєнка з очільниками найчисельнішого об’єднання чорнобильців. Учасники зустрічі: віце-президент Всеукраїнської громадської організації інвалідів „Союз-Чорнобиль України” Яценко Володимир Михайлович, Голова Київського міського осередку організації Почуприн Сергій Вікторович, заступник Голови ФПУ Євген Драп’ятий, прийняли рішення укласти Меморандум про співпрацю. Але, ще до його підписання визначили перші кроки майбутньої співпраці. Звертаючи увагу, що 2016 рік є роком шанування учасників ліквідації аварій на ЧАЕС, а проект бюджету -2017 залишає їх без захисту, профспілки долучаться до вирішення нагальних для чорнобильців питань, а саме:

Домогтись відновлення фінансування державної програми «Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» на суму не менше 3,8 млрд. грн,  виділення 100 млн. грн на бюджетну програму лікування онкологічних захворювань – наразі її взагалі залишають без фінансування; відновлення бюджетної програми із забезпечення чорнобильців житлом; отримання додаткового фінансування для поліпшення пенсійного забезпечення інвалідів-чорнобильців.

«Мій батько – ліквідатор аварії на ЧАЕС, помер від хвороби, яку отримав захищаючи Україну від “мирного атому”. Тому я добре знаю всі біди і болі чорнобильців, та як держава ними нехтує» – каже представник профспілок в Верховній Раді Сергій Каплін.

В свою чергу чорнобильці підтримають профспілки в їх боротьбі за зростання соціальних стандартів та захист прав працюючої людини.

17 листопада громадська організація “Союз-Чорнобиль України” візьме участь у Всеукраїнській акції протесту біля Верховної Ради за підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 грн. Також серед вимог: підняття прожиткового мінімуму, перегляд рішення щодо скорочення списків 1-2 (пільгова пенсія за шкідливі умови праці), захист інтересів громадян в умовах шокового підвищення тарифів на комунальні послуги та належне фінансування видатків на потреби українців потерпілих від аварії на ЧАЕС.

Стаття 16 Конституції України: забезпечення  екологічної  безпеки  і  підтримання екологічної рівноваги на території  України,  подолання  наслідків Чорнобильської  катастрофи  –  катастрофи  планетарного  масштабу, збереження генофонду Українського народу є обов’язком держави.