Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Реформа оплати праці – що далі?

27 лютого, 2017, 17:22

Підвищення мінімальної заробітної плати – перший крок на шляху реформи оплати праці. Щоб обговорити подальші дії, 20 лютого за круглим столом зібрались представники центральних органів виконавчої влади, народні депутати, представники профспілок, роботодавців, та громадських організацій.

Учасники круглого столу наголошують, що реформа оплати праці має відбуватися на засадах справедливого розподілу результатів праці та підвищення рівня трудових доходів до стандартів ЄС з метою зростання престижності праці українців. Адже, сьогодні українське суспільство, як ніколи, гостро відчуває потребу в утвердженні соціальної справедливості – багатократне зростання ціни на природний газ і тарифів на житлово-комунальні послуги стрімко поглиблюють прірву між заможними та малозабезпеченими верствами населення.

Враховуючи це, учасники розробили низку рекомендацій до всіх гілок влади, об’єднань профспілок та роботодавців, як необхідно діяти. Всі кроки розроблені на основі європейського досвіду, та рекомендаціях Міжнародної організації праці. Наприклад Кабінету міністрів учасники радять передбачити підвищення розміру мінімальної заробітної плати з урахуванням рівня інфляції. А в пропозиціях на наступний рік – здійснити розрахункі розміру прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення на оновлених наборах продуктів харчування, непродовольчих товарів і послуг. Лише постійне оновлення цих показників, яке буде враховувати реальний рівень інфляції, дасть можливість боротись з бідністю в країні, та надасть орієнтири для розрахунків заробітної плати на всіх підприємствах України.

Учасники круглого столу наголошують, що лише об’єднання зусиль Президента України, Парламенту та Уряду, центральних та місцевих органів виконавчої влади, роботодавців та працівників, наукових та громадських організацій, спрямованих на досягнення соціальної справедливості у суспільстві на основі поваги до прав та законних інтересів громадян, можна забезпечити підвищення рівня життя населення.