Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Реформа освіти має сприяти стабільному розвитку суспільства

30 травня, 2017, 15:05

Актуальні проблеми у системі освіти, пошук нових ефективних шляхів її реформування в інтересах людей праці обговорили учасники засідання Національної тристоронньої соціально-економічної Ради, що відбулась 29 травня в Клубі Кабінету міністрів України.

Очільник Профспілки працівників освіти і науки України підкреслив, освіта в країні дійсно потребує реформ, але таких, що сприятимуть позитивному стабільному розвитку суспільства.

«Освіта потребує належного якісного складу педагогічних працівників. А для цього необхідно створити умови для їхнього професійного зростання як шляхом підвищення кваліфікації, стажування, так і достойного рівня оплати праці – що є чи не найголовнішим. – зауважив Голова Профспілки працівників освіти і науки України Георгій Труханов.

Питання фінансування освіти взагалі досить важке. Минулого року на галузь було виділено всього 5,7% від ВВП, при необхідних 10%. Цього року трохи краще – 172 млрд грн, або 6,7 % ВВП, але все одно недостатньо.

Тому у законопроекті «Про освіту», що має розглядатися у другому читанні у липні, необхідно, зберегти гарантії щодо забезпечення державою бюджетних асигнувань на освіту в розмірі, не меншому десяти відсотків ВВП. Лише так освітяни зможуть розраховувати на гідну заробітну плату.

Також, галузева Профспілка вважає, що має бути відновлено фінансування професійно-технічної освіти з Державного бюджету України у повному обсязі. Адже зараз, у підготовці кадрів відбувається зміна пріоритетів у бік гуманітарних професій, а не виробничих. Це призводить до браку кваліфікованих кадрів у виробництві. До того ж, рівень цієї кваліфікації далеко не завжди відповідає рівню самого виробництва та вимогам часу.

«Аналіз, який було проведено Робочою групою НТСЕР, показав, що відтік кадрів з промисловості має місце в продовж останніх років. Тільки за останніх п’ять років промисловість втратили близько одного мільйона робочих місць.» – зауважив голова Федерації профспілок України Григорій Осовий.

Голова ФПУ зазначив, що необхідно створити таку організацію, яка б займалася питаннями регулювання, моніторингу, прогнозування і балансування ринку праці та трудових ресурсів.