Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Реформування ринку праці згідно вимогам часу – запорука економічного успіху країни

28 серпня, 2017, 15:08

Рекордна кількість японських компаній має проблему з нестачеєю робітників на повний робочий день. Такі результати дослідження оприлюднив аналітичний центр Teikoku Databank Ltd, повідомляє nippon.com.

Згідно зі звітом, 45,4% японських компаній не мають достатньої кількості робітників. Це на 7,5 % відсотків більше, аніж минулорічний показник. І взагалі, найбільший показник від травня 2006 року, який до цього вважався найгіршим.

У промисловій галузі лідирують інформаційні служби, а саме розробники програмного забезпечення – 69,7% компаній повідомили про нестачу робітників на повній зайнятості, що на 9,7% більше, аніж минулого року.

Компанії роздрібної торгівлі домашньої електроніки та інформаційного забезпечення – на другій позиції (61,5%, що на 3,5 менше, аніж минулого року).

Аналітичний центр зазначає, що нестача постійних робітників починає впливати на розробку нових продуктів та послуг, призводячи деякі компанії до банкрутства. Він рекомендує представникам бізнесу переглянути та створити комфортні для робітників умови праці, за яких вік та стать не матимуть значення.

Проблема нестачі кваліфікованої робочої сили в Японії існує давно. Не даремно ця країна займає перше місце в світі по автоматизації та роботизації виробництва – таким чином роботодавці намагаються хоч якось покрити дефіцит працівників. Раніше така тактика спрацьовувала, та навіть вивела країну в число лідерів світової економіки.

Проте зараз, як свідчить дослідження цей підхід вже не працює. Роботи гарно показали себе – коли потрібно виконувати чітке завдання, а ось для творчої роботи, чи розробки нових продуктів та послуг вони вже не підходять.

Єдиний варіант – роботодавці повинні переглянути своє відношення для працівників. Необхідні рішучі зміни на ринку праці.