Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Реформувати медичну галузь без обговорення – неприпустимо!

19 червня, 2017, 12:20

18 червня в Україні відзначили День медика. Нажаль, для вітчизняних лікарів, це було свято с присмаком гіркоти. Реформування медицини, яке відбувається, ставить галузь на межу виживання. Міністерство охорони здоров’я, розробляючи реформаторські законопроекти, взагалі не хоче чути думку лікарів. Рекомендації профспілок ігноруються МОЗ. Ситуація, що склалась в українських лікарнях, викликає все більше занепокоєння в суспільстві.

29 травня, на засіданні Національної тристоронньої соціально-економічної ради, питання реформи охорони здоров’я було одним з головних. За підсумками обговорення, до МОЗ вчергове були направлені пропозиції, щодо реформування галузі. Які знову були проігноровані.

З огляду на таке відношення чиновників, представники НТСЕР направили листа до Голови Комітету Верховної ради України з питань охорони здоров’я Ольги Богомолець, з проханням втрутитись в ситуацію.

В Листі зазначається, що в Україні спостерігається безпрецедентний демографічний спад. Темп скорочення населення країни є найвищим у Європі. В тому числі через незадовільний стан системи охорони здоров’я.

«Безсистемне, фрагментарне, науково-необґрунтоване реформування системи охорони здоров’я несе руйнівні наслідки. Урядові рішення з питань реформи галузі ухвалюються всупереч конституції України та законодавству України, без відповідного громадського обговорення та погодження з соціальними партнерами. Вважаємо неприпустимим прийняття запропонованих МОЗ законопроектів, які вже були проголосовані Верховною радою в 1 читанні, з порушенням регламентних норм та без обговорення в експертному середовищі.» – йдеться в листі.

НТСЕР наполягає створити при Кабінеті Міністрів експертну раду для розробки національної стратегії розвитку системи охорони здоров’я України, за участі експертів, депутатів, роботодавців та профспілок. Адже, лише відкритий соціальний діалог дозволить створити найкращу національну систему охорони здоров’я, та втілити її в життя.


Повну версію листа можна переглянути за посиланням.