Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Розслідування вибуху на шахті «Степова» під контролем профспілок

03 березня, 2017, 10:56

3 березня в Україні оголошено днем жалоби за загиблими на Львівщині гірниками. О 12:00 їх пам’ять вшанують хвилиною мовчання, на знак скорботи будуть приспущені державні прапори із траурною стрічкою на адміністративних будівлях.

Трагедія сталась вчора, на шахті «Степова», де о 12:46 пролунав вибух, внаслідок чого стався обвал гірської породи. За інформацією ДСНС, загинуло 8 гірників, наймолодшому з них було 19 років. В лікарнях знаходиться ще 21 працівник шахти.

Поліція вже відкрила кримінальне провадження за ч.2 ст.272 (порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою) кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання – обмеження волі на строк до п’яти років, або позбавлення волі на строк до восьми років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Справа перебуває на особливому контролі в прокуратурі.

На думку експертів, причиною вибуху на шахті «Степова» у Львівській області може стати банальне порушення техніки безпеки та охорони праці, викид газу метану, або порушення пилогазового режиму. Ймовірна будь яка з них. Адже шахта перебувала у надзвичайно складному економічному становищі, навіть заробітна плата виплачувалась лише завдяки прямим дотаціям з державного бюджету, а потреби у засобах захисту фінансуються лише на 15-20%.

За інформацією Державної служби з питань праці, шахта «Степова» віднесена до надкатегорійної за вмістом газу метану, обладнана системою контролю вмісту метану у рудничному повітрі. Для координації слідства на місце виїхав Голова Держпраці Роман Чернега.

Представники Федерації профспілок України висловлюють щирі співчуття сім’ям загиблих та постраждалих гірників. ФПУ буде тримати на контролі слідство, та виплату компенсацій всім постраждалим внаслідок вибуху. Але, головне – це зробити все, щоб трагедія не сталась знову. Тут профспілки солідарні з Президентом України, який доручив Кабміну провести перевірку всіх вугледобувних підприємств по забезпеченню засобами і дотримання норм безпеки виробництва.


Шахта «Степова» надежить ДП «Львіввугілля». Підприємство включає 10 шахт, та 5 об’єктів соціальної сфери. Через скрутний фінансовий стан, протягом останніх двох років 15 об’єктів соцсфери було передано на баланс міста Сокаль.