Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Розвиток соціальної сфери – розвиток України

27 червня, 2017, 11:36

За результатами дослідження 128 країн світу американський рейтинг Social Progress Imperative віддав Україні 64 позицію в рівні соціального розвитку.

Серед критеріїв відзначали умови життя та захист прав людини, доступ до технологій, якість медицини і освіти, свободу слова й вибору, толерантність, санітарний стан довкілля. Показово, що перше місце рейтингу зайняла Данія, яка характеризується значним рівнем впливу профспілкових організацій на процес управління державою.

Зокрема, позитивно на позицію України в рейтингу вплинуло виборене Федерацією профспілок України підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 гривень, обґрунтоване оновленням позицій споживчого кошику та прожиткового мінімуму. 22 червня цього року під час засідання Президії ФПУ було погоджено основні напрямки подальшого реформування сфери оплати праці – як в рамках реалізації діючої Генеральної угоди, так і в частині обов’язкового врахування пропозицій ФПУ при укладенні ГУ на новий строк.

Найбільш високо експерти оцінили в Україні рівень охоплення вищою та середньою освітою (23 і 45 місце в світі відповідно), продовольче забезпечення (1 місце) і свободу зібрань (20 місце). Найнижче – особисту свободу і вибір (96 місце зі 128), особисту безпеку (105 позиція), право приватної власності (92 місце), здоров’я і гарне самопочуття (114 місце) і наявність доступного житла (106-те).

Зазначимо, що 10 вересня минулого року заступник Голови ФПУ Володимир Саєнко взяв участь у роботі 4-го конгресу Об’єднаної федерації робітників Данії 3F. Зокрема, В.Саєнко провів робочу зустріч із Президентом 3F Пером Крістінсеном, який відзначив, що бачить великий потенціал у Федерації профспілок України.

«На міжнародному рівні в ФПУ бачать дуже великий потенціал, у тому числі ми активно співпрацюємо з датськими профспілками, впроваджуємо їх успішний досвід. Нам є чого в них навчитись – абсолютна більшість працюючих там є активними учасниками профспілкового руху, відсоток членства один з найбільш високих у світі. Ці показники прямо пов’язані із результатом рейтингу – рівень соціальної справедливості та захисту трудівників там гарантується саме профспілками», – зазначає заступник Голови ФПУ Володимир Саєнко.

Так, мінімальна заробітна плата в Данії не визначена законодавством, а встановлюється угодою між профспілкою і роботодавцями. 60% громадян отримують середню зарплату, еквівалентну близько 100 000 гривень, останні 40% – більшу. Це один з найвищих показників у Європі.

«В України ж це поки лише 3200 грн, хоча відповідно до профспілкових розрахунків і конвенцій МОП уже цього року мінімалка мала вирости щонайменше до 7053 грн. Але це вже правильна динаміка, від якої не слід відступати, продовжуючи реформу оплати праці – саме за профспілковою моделлю, а не урядовою, що передбачає зростання мінімальних зарплат лише до 4425 грн за три наступні роки», – впевнений Володимир Саєнко.

Нагадаємо, Федерація профспілок України почала співпрацю з данськими профспілками ще в кінці 90-х, а в 2015 році стартував трирічний дансько-український проект «Посилення внеску профспілок у забезпечення гідної праці, захисту прав працівників та демократизацію в Україні».

Заступник Голови ФПУ впевнений, що приклад успішності профспілкової роботи Данії, яка стала запорукою досягнення одного з найвищих показників рівня життя у світі, є серйозним стимулом для профспілок України.