Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Що спільного між протестами Royal Mail та Укрпоштою

18 жовтня, 2019, 12:42

Наприкінці року – у найбільш завантажений поштовими відправленнями період  “Чорної п’ятниці” та Різдва,  працівники британської Royal Mail оголосять страйк.

Відповідне рішення прийняли 97% учасники зборів найбільшої в країні профспілки працівників зв’язку CWU, яка налічує майже 200 тисяч членів.

Як наголошують поштарі, за останній рік умови праці значно погіршились, стихійні страйки виникали мало не щодня. Більше того, профспілковці наголошують, що Royal Mail не дотримується минулорічної угоди, яка охоплює широке коло питань, серед яких плани скорочення робочого тижня і гарантія збереження робочих місць.

Лідер британських лейбористів Джеремі Корбін, коментуючи ситуацію, заявив, що Royal Mail є прикладом “провальної приватизації”, пише The Guardian. Головну поштову службу Великобританії, яка простежує свою історію з 1516 року, приватизували в жовтні 2013-го.

У жовтні ж цього року українська Верховна Рада приняла законопроект № 1054−1, що відмінив перелік заборонених для приватизації держкомпаній.  Серед них Укрпошта, Укрзалізниця та Нафтогаз.

Заступник голови Мінекономіки Павло Кухта зазначив у Facebook, що тепер «корпоратизовані держпідприємства, такі як Укрпошта, Укрзалізниця або Нафтогаз позбудуться баласту і почнуть заробляти, а не витрачати на його утримання». А глава Укрпошти Ігор Смілянський заявив, що компанія зможе залучати інвесторів  і кредити та продавати не потрібні їй об’єкти.

При цьому вже декілька років триває скорочення поштових відділень у селах та малих населених пунктах. З метою економії коштів замінюють стаціонарні поштові відділення на пересувні. Однак населення та рядові працівники Укрпошти сприймають експеримент без ентузіазму.

Більш того, на Чернігівщині, де проводится основний етап експерименту, через незадовільний графік пересувних відділень та велике навантаження на листонош, яких після скорочення персоналу залишилось мало, розпалювались протестні настрої.  

Фото: Facebook Володимир Повозник

“Це черга не за квитками на матч “Десна”–”Шахтар”. Це реалізація пілотного проекту Укрпошти у селі Салтикова Дівиця Куликівського району. Люди хочуть заплатити за комуналку. Раніше вони це робили у сільському поштовому відділенні, яке працювало щоденно. Тепер змушені стояти в черзі до пересувного на вулиці, яке обслуговує їх двічі на тиждень по дві години”, – зазначив у Facebook  заступник голови однієї з Чернігівських райрад Володимир Повозник.

Приватизація Укрпошти, яка зробить прибуток головною метою, подібні тенденції лише прискорить.