Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Що заважає підняти заробітну плату працівникам Укрзалізниці?

19 жовтня, 2017, 11:36

В ПАТ «Укрзалізниця» відбулась зустріч керівництва профспілки з очільниками компанії. Представники трудового колективу наполягають на вирішенні проблем із низьким рівнем заробітної плати, програмою забезпечення житлом та оздоровленням.

«Такі зустрічі є знаковими заходами, і профспілка ініціює їх для вирішення нагальних гострих питань. Тож і зараз її необхідність спричинена складною ситуацією та соціальною напругою у трудових колективах», – зазначив Голова Профспілки ПАТ «Укрзалізниця» Вадим Бубняк.

Головне питання, на якому акцентували увагу профспілчани – підвищення заробітної плати. Через низькі доходи та важкі умови праці ті професії, які зараз не вважаються дефіцитними, можуть стати такими вже за кілька місяців. Тому профспілка наполягає, що підвищення має стосуватися всіх працівників галузі.

За словами в.о. Голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євгена Кравцова, компанія шукає можливі джерела для цього, але наразі вони обмежені. Якщо не підвищувати тарифи на перевезення, такі ресурси можна отримати у разі зменшення податку на землю, звільнення від акцизного податку на дизельне пальне, залучення інвестиційних проектів для фінансування низки видатків, компенсації коштів місцевими бюджетами за приміські пасажирські перевезення тощо. Проте вирішення цих питань вимагає часу.

Всі розрахунки для пошуку ресурсів підвищення тарифних ставок і посадових окладів залізничникам, керівники компанії передадуть профспілці.

Ще одна важлива вимога профспілки – це підвищення суми добових витрат залізничникам при відрядженні. Наявна не задовольняє навіть частини потреб. Це питання вирішилось легше – Євген Кравцов пообіцяв, що вже найближчим часом розмір добових при відрядженні буде підвищено до 150 грн.

Говорили й про відсутність у молоді мотивації працювати на залізниці. Представники профспілки запропонували зараховувати до стажу роботи час навчання працівників галузі у профільних навчальних закладах, а також активізувати житлову програму для закріплення у галузі кваліфікованих працівників.

Проблема забезпечення житлом – ще одна, якій на зустрічі приділили багато уваги. Для її вирішення мають враховуватися всі можливості: побудова житла силами ПАТ «Укрзалізниця», переобладнання під житло нежитлових та закинутих будівель, участь роботодавця у кредитуванні працівників, компенсація витрат на оренду житла тощо.

Керівник Укрзалізниці зазначив, що на наступний рік заплановано збільшення фінансування будівництва житла, в першу чергу фінансуватимуться ті об’єкти, які можна завершити у короткі терміни. Врахує підприємство й інші пропозиції щодо покращення житлових умов працівників.