Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Скільки насправді безробітних в Україні?

19 жовтня, 2017, 17:10

В Україні найнижчий рівень офіційно зареєстрованого безробіття в Європі. Якщо найнижчий показник по ЄС в Німеччині – 3,9%, то в Україні – 1,2%. Згідно даних Держстата, зараз роботу шукають усього лише 303 тис українців.

Порівняно із серпнем кількість безробітних в країні знизилась на 8,9 тис осіб, або на 2,9%, повідомляє Державна служба статистики.

Проте, експерти не вірять таким даним. На їх думку, в даному випадку логічніше говорити не про безробіття в Україні, а лише про «офіційне» безробіття за даними центрів зайнятості.

За словами економічного експерта Олександра Охрименка, статистика насправді багато про що замовчує, адже багато хто просто не стає на облік у Центр зайнятості або працює неофіційно.

«Причина тому банальна: стояти довгий час на обліку в Центрі зайнятості людина не має права за законом, тобто приблизно півроку йому можуть виплачувати допомогу, а там – на вільні хліба. Відповідно, й офіційні дані Держстату свідчать про такий гарний результат, як скорочення безробіття», – зазначає Олександр Охрименко.

Так, молоді люди, що мають достатню кваліфікацію, але тимчасово опинилися без роботи, не звертаються в центри зайнятості. Як показує практика, відмітка в документах про таке звернення істотно знижує шанси знайти добре оплачувану роботу в престижній компанії.

Також не варто забувати, що багато компаній не наймають кваліфікованих співробітників через центри зайнятості. Для цього у них є власні служби по персоналу, а невеликі користуються рекомендаціями, резюме та співбесідами. Є і чимало інтернет сервісів, які надають допомогу в питаннях пошуку персоналу та працевлаштування.

Який насправді в країні рівень безробіття – вирахувати складно, адже не всі люди офіційно працевлаштовуються або стають на облік у Центрі зайнятості.

«26 млн чоловік у нас є працездатного віку. 26 млн працездатного віку, і 16 – зайнятих. Додаємо до 16 майже 2 млн безробітних – маємо майже 18. А де ще 8? От це вам тіньовий потенціал економіки і тих, хто поїхав за кордон», – зазначає міністр соціальної політики України Андрій Рева.

За даними Міжнародної агенції праці, в Україні налічується 1,9 млн безробітних, тобто 4% населення.