Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Скільки українців проживають за межею бідності?

28 вересня, 2017, 11:06

Згідно світових стандартів, за межею бідності в Україні опинились не лише майже всі пенсіонери, але і чимало працюючих людей. Фахівці вважають бідною людину, що може витратити на проживання менше 5 доларів на день – на сьогодні, за офіційним курсом, це 132 гривні.

Якщо брати у місячному еквіваленті, то сума складе 3960 грн на місяць. При цьому, згідно даних Державного управління статистики, на сьогодні 9% працюючих українців отримують мінімальну заробітну плату 3200 грн. Всі вони знаходяться за межею бідності.

Є ще один критерій – фактичний прожитковий мінімум. За даними Інституту демографії та соцдосліджень НАНУ – 58% населення проживає за його межею.

«Офіційно затверджений прожитковий рівень в країні мають близько 5% населення, але ці дані безнадійно застаріли. Ми чудово розуміємо, що він (рівень) несвоєчасно індексувався. Півтора року взагалі не проходила індексація», – каже завідувач відділом досліджень рівня життя населення НАНУ Людмила Черенько.

У 2017 році фактичний прожитковий рівень майже в два рази перевищує офіційний. Головна причина – різке підвищення цін на соціальні продукти.

«Свинини і яловичина, подорожчали відповідно на 31,5 грн, або 43% і 21,7 грн, або 24%. Відтепер кілограм недорогої свинини можна купити по середній ціні 103,9 грн, а яловичини з кісткою – по 109,8 грн за кілограм», – повідомляє директор української асоціації постачальників торгових мереж Олексій Дорошенко.

З початку року зросли ціни на сало – на 14,4 грн, курячу тушку – на 13 грн, сир м’який – на 13,4 грн, масло вершкове – на 11,3 грн, варені ковбаси – на 10,2 грн.

Хліб соціальних сортів, як білий так і чорний, в цьому році подорожчав на 1,5 грн, або 14%. Суттєво додали в ціні і овочі: морква – 90%, цибуля – 48%, капуста – 53%, буряк – 31%, а картопля – 20%.

З початку року зменшилась ціна лише на гречку та яйця, на 4,7 грн та 3 грн відповідно. Зараз гречана крупа коштує 24,2 грн за кілограм, а десяток яєць – 17,9 грн.