Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Соціал-демократи на захисті людей праці

30 серпня, 2017, 11:30

Соціал-демократична партія Чехії підтримує вимоги профспілок, щодо підвищення заробітної плати в країні. Нагадаємо, 21 серпня в Чехії була підвищена мінімальна заробітна плата, на 10,9% – до 12200 крон, що становить 557 доларів США або 14221 гривню за курсом НБУ.

Але це не влаштовує профспілки. На їх думку такий крок не дозволить подолати ринок дешевої робочої сили. Вони вимагають підвищення на 10% для всіх, окрім вчителів. Їм пропонують підняти зарплатню на 15%.

«Заробітні плати в Чехії не можуть конкурувати з країнами центральної та західної Європи. Ми повинні поважати себе, та спільно сказати владі – ми вимагаємо гідної оплати за нашу працю», – кажуть у профспілках.

Соціал-демократична партія повністю підтримує ці вимоги профспілок. Політики вже зробили заяву, що ці ініціативи будуть обговорюватись на засіданні правлячої коаліції, де соціал-демократи зроблять все від них залежне щоби підвищення відбулось.

Соціал-демократична партія України також переймає досвід європейських колег, та плідно співпрацює з профспілками. Голова СДП, народний депутат Сергій Каплін, є представником Федерації профспілок України в Верховній Раді. Він активно відстоює позиції людей праці на засіданнях Парламенту, та вносить на розгляд профспілкові ініціативи. Він зареєстрував два законопроекта щодо посилення захисту працівника у випадку затримки виплати заробітної плати – №7002 та №7003. Якщо Верховна Рада погодить їх, буде створено механізм захисту працівника, у разі неспроможності роботодавця виплатити зарплату.

Також, Сергій Каплін зареєстрував законопроект №4900-1, про зміни до порядку встановлення мінімальних гарантій в оплаті праці, з огляду на фактичний прожитковий мінімум. Який, згідно документу, також необхідно переглянути, адже він не включає у себе низки необхідних людям речей.

«Зараз прожитковий мінімум визначається на підставі наборів продуктів харчування, непродовольчих товарів та послуг. Переглядатися ці набори мають щонайменше раз на 5 років. Наразі офіційний розмір прожиткового мінімуму занижений у порівнянні з фактичним на 35%. Також розраховуєтья і мінімальна заробітна плата», – зауважує Сергій Каплін.