Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Соціальний діалог в області міграції – на що звертають увагу профспілки

21 серпня, 2017, 15:24

Найбільшу частину трудових мігрантів з України становлять працівники будівельної галузі. Такого висновку дійшли фахівці під час робочої зустрічі за проектом «Вплив соціального діалогу на оптимізацію трудової міграції в Молдові, Білорусі та Україні», яка відбулась 16 серпня в м. Кишинів.

Під час зустрічі відбулась презентація проекту «Загальні і специфічні практики соціального діалогу в області міграції працівників (на національному, галузевому та територіальному рівнях) в Молдові, Білорусі та Україні, а також їх оцінка і значення для ринків праці і соціальної політики». Були озвучені головні позиції профспілкових сторін, з розгляду і вирішення питань, пов’язаних з процесом трудової міграції з Молдови, Білорусі та України.

Українські профспілки на зустрічі представив Голова Профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України Василь Андреєв. Він презентував молдавським і білоруським колегам свою частину дослідження з приводу трудової міграції. Заробітки за кордоном, в нашій країні зараз набирають обертів, і це призведе до змін на ринку праці.

«Досвід східно-європейських країн підтверджує, що буде збільшуватись кількість мігрантів, які виїжджають на ПМП зі всією сім’єю в країни із вищим рівнем життя. Риба шукає, де глибше, а людина – де краще. Нестачу працівників роботодавці будуть компенсувати підвищенням зарплати. Я не здивуюсь, якщо заробітна плата в середньому зросте на 50% протягом наступного року. І навіть за такого рівня зростання заробітної плати буде відчуватись брак робітничих кадрів», – зауважив Василь Андреєв.

Під час дискусії було відзначено, що трудовим мігрантам слід звернути увагу на їх права в країні перебування та трудові норми (робочий день, техніка безпеки, виконання небезпечних для здоров’я робіт, пов’язаних з ризиком для життя і здоров’я, виплата заробітної плати).

Голова Профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України висловив свою думку щодо оптимізації трудової міграції, запропонувавши шляхи вирішення даного питання, а також акцентував увагу присутніх на ситуації з легалізацією, безпекою, працевлаштуванням та інтеграцією українських трудових мігрантів.

«Профспілка реагує на виклики міграції. Перед усім, ми виступаємо за те, щоб люди знаходили гідні умови праці там, де зможуть. Міграція були завжди в світовій історії і завжди буде. Для того, щоб будівельники із України робили свідомий, а не емоційний вибір, ухвалюючи рішення мігрувати до ЄС, ми беремо участь в проекті Європейської інформаційної мережі міграції будівельників ECMIN. Це ресурс, де українські робітники українською мовою можуть подивитись, які справжні (за законом та національною колективною угодою між роботодавцями і профспілками) гарантії в 15 європейських країнах, де можуть отримати допомогу в профспілці та інші питання трудового законодавства», – каже Василь Андреєв.