Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Статки 6 найбагатших українців становлять майже 10% ВВП країни

19 жовтня, 2017, 16:10

Соціальна нерівність стала головною темою нової доповіді ООН в сфері народонаселення. На сьогодні сукупний статок 2 473 мільярдерів світу перевищує 7,7 трлн доларів. Це еквівалентно сукупному валовому внутрішньому продукту чотирьох п’ятих всіх країн світу в 2015 році.

В той час, як деякі привілейовані домогосподарства розпоряджаються бюджетом в мільярди доларів, багато сотень мільйонів працюючих сімей виживають на менш ніж 1,25 долари в день. 1,25 долари на день – в 2015 році це була межа злидарства. Але наприкінці 2015 року Світовий банк переглянув цей критерій, піднявши його до 1,9 доларів на день.

Така велика прірва між найбагатшими і найбіднішими не тільки є несправедливою, але й піддає ризику економіку держав та їх населення.

Питання соціальної нерівності за доходами є актуальним для України. Мінімальна пенсія в країні складає 1475 гривень, її отримують 300 тис людей. Мінімальна заробітна плата – 3200 гривень, за даними Держстату її отримують 9% штатних працівників в країні.

В той же час депутати Верховної Ради наприкінці минулого року задекларували статків на 12 млрд гривень. В середньому на одного народного обранця припадає 30,4 мільйона гривень. Ці суми шокували всю країну. Але народні депутати далеко не найзаможніші люди в Україні. До рейтингу найбагатших людей світу за версією Forbes у 2017 році увійшли 6 українців. Їх сумарний статок – 10,6 млрд доларів, або 280,1 млрд гривень.

Статки 6 найбагатших українців становлять майже 10% ВВП країни. Це в два з половиною рази більше ніж планують виділити в країні на охорону здоров’я в 2018 році, та майже в два рази більше ніж запланований бюджет ЗСУ на 2018 рік.

Усвідомлюючи соціальні та економічні ризики, уряди майже всіх країн світу домовилися в 2015 році про те, що шлях до сталого розвитку в найближчі 15 років повинен ґрунтуватися на фундаменті рівності.

У Федерації профспілок України наголошують – необхідна повноцінна реформа оплати праці. Вона має відбуватися на засадах справедливого розподілу результатів праці та підвищення рівня трудових доходів до стандартів ЄС. Цю вимогу профспілки висувають Уряду вже не один рік. Але поки що владою був зроблений лише перший крок – збільшення вдвічі мінімальної заробітної плати з 1 січня 2017 року.

Зараз профспілки вимагають чергового підвищення мінімалки до 4023 гривень з 1 січня 2018 року. Уряд пропонує лише 3723 гривні. Також профспілки вимагають підвищити прожитковий мінімум з 1 січня 2018 року до рівня фактичного, тобто до 3581 грн. Уряд пропонує 1700 гривень.

Профспілчани впевнені, лише такими рішучими кроками можна скоротити соціальну нерівність в країні.