Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Стратегію сталого розвитку «Україна–2020» обговорили на засіданні МОП

13 жовтня, 2017, 14:58

В Стамбулі пройшла 10 Європейська регіональна зустріч Міжнародної організації праці, в якій взяв участь Голова Державної служби з питань праці України Роман Чернега.

Увага українських представників була зосереджена на тих напрямах діяльності МОП, які відповідають економічним інтересам нашої держави у соціально-трудовій сфері та сприяють досягненню цілей Стратегії сталого розвитку «Україна–2020» та виконанню Програми гідної праці для України на 2016–2019 роки.

«Держпраці у своїй діяльності надає перевагу здійсненню превентивних заходів для недопущення порушень законодавства з питань праці та охорони праці. Зокрема, Держпраці у взаємодії з Міжнародною організацією праці впроваджує низку проектів, мета яких – перехід від неформальних трудових відносин до формальних», – сказав Роман Чернега.

Він додав, що триває робота по удосконаленню українського законодавства відповідно до європейських стандартів. Це одне з головних завдань для забезпечення гідних умов праці та належного соціального захисту українських громадян, яке сприятиме реалізації цілей Стратегії сталого розвитку «Україна–2020».

Також під час обговорень учасники приділили увагу детінізації трудової міграції та посиленню соціального і правового захисту українців, які працюють за кордоном. Ця тема також є важливою для України. Адже, за різними оцінками, зараз за кордоном працюють від 2 до 8 мільйонів українців. Лише в Польщі знаходиться понад мільйон наших співвітчизників.

Загалом за минулий рік, згідно статистики Національного банку, заробітчани перерахували в Україну 5,4 млрд доларів. Для порівняння, це 20% доходів минулорічного бюджету, або 7% ВВП країни.

Нагадаємо, напередодні у Міжнародному Навчальному Центрі Міжнародної Організації Праці в італійському Туріні пройшов навчальний курс «Цілі в області сталого розвитку: політика професійних союзів, національні та регіональні плани дій для Європи та Центральної Азії». В ньому взяли участь представники профспілок з 24 країн. Від України в навчальному курсі взяли участь представники ФПУ.