Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Страйк енергетиків

25 листопада, 2016, 16:28

 «Ахметова посадити, майно конфіскувати!», «Ахметова – на нари, станцію – державі!» з такими гаслами вийшли страйкувати бурштинські енергетики 20 листопада. Страйк тривав з 14 до 15 години біля пішохідного переходу на трасі Львів–Івано-Франківськ, та біля прохідної вагоноперекида Бурштинської ТЕС. У цей час рух на автотрасі був повністю паралізований.

Бурштинська ТЕС – потужна станція в Івано-Франківській області, має 12 енергоблоків (потужністю по 200 МВт кожний), які були введені в експлуатацію в 1965–1969 роках. Обслуговує три західні області України: Львівську, Івано—Франківську та Закарпатську. Завдяки вдалому географічному розташуванню 2-3 енергоблоки постійно працюють на експорт.

Ініціаторами акції протесту виступили: профспілковий комітет Бурштинської ТЕС, голови цехових комітетів, представники ініціативних груп структурних підрозділів станції.

Більше тисячі учасників акції вистукували касками по асфальту з метою привернення уваги адміністрації, громадськості та ЗМІ. Причина страйку – невиконання вимог профкому про підвищення зарплати на 100 %, повернення оплати оздоровчих працівникам при наданні відпустки та надбавки за стаж роботи в енергетиці, забезпечення повної чисельності персоналу Бурштинської ТЕС згідно штатного розпису станом на 1 грудня 2015 р. Протестувальники також висловили своє невдоволення щодо невиконання Колективного договору адміністрацією та інвестиційних зобов’язань DTEK HOLDINGS LIMITED, передбачених договором купівлі-продажу; вимог протоколу Ради голів профкомів ПАТ «ДТЕК Західенерго» про поетапне підвищення зарплати з 1 листопада 2016 року на 30 % у зв’язку зі збільшенням цін на комунальні послуги, продукти харчування, тощо.

Нагадаємо, бурштинські енергетики страйкують вже не вперше. 29 вересня цього року кілька сотень працівників під стінами БуТЕС вимагали достойної оплати праці та виконання соціальних зобов’язань перед ними та членами їхніх сімей.

Тоді генеральний директор ДТЕК «Західенерго» Андрій Шувара повідомив, що керівництво підприємства здійснює ряд заходів щодо покращення ситуації, однак через певні чинники, такі як нерентабельність роботи та збитки установи, наразі немає можливості підняти зарплату працівникам до того рівня, якого вимагає профспілка.

Хоча при цьому, за даними профспілки, знаходяться кошти на заробітну плату керівної ланки підприємства, яка сягає за 100 тисяч грн. Та ще й на квартальні премії, які становить 25-30% від заробленої за квартал суми. До речі, при збитковості підприємства, премії зазвичай не видають. А згідно даним оприлюдненим ДТЕК, підрозділ «Західенерго» дійсно працює «в мінус».

Зараз через низькі зарплати та незадовільний рівень соціального забезпечення на підприємстві існує сильний відтік кадрів. А складна та  небезпечна робота на ТЕС вимагає кваліфікації, досвіду, достатніх навичок, які неможливо здобути за тиждень чи місяць роботи.

Якщо станція перестане працювати, припинять роботу підприємства, постраждає, перш за все, соціальна сфера, і три мільйони населення, яке ТЕС забезпечує електроенергією.

За матеріалами редактора газети профспілок
Івано-Франківської області «Єдність»
Тараса Гросевича.