Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Стрімке зростання цін на продукти: експерти назвали причини

25 жовтня, 2017, 15:57

Ціни на продукти харчування в Україні зросли в середньому на 16,4% за дев’ять місяців поточного року. За словами експертів, одним з головних чинників зростання продуктової інфляції є зростаючий ринок експорту – при цьому, він же дозволяє стримувати девальвацію гривні.

Національні сільгоспвиробники почали активно поставляти продукцію на зовнішні ринки, що створює дефіцит на внутрішньому ринку. Така ситуація дала можливість виробникам підвищувати ціни для українців до експортного рівня.

Крім того, на думку деяких експертів, підвищувати ціни дозволяє і зростання купівельної спроможності українців. Адже, згідно даних Державного управління статистики, середня заробітна плата в поточному році збільшилась на 37%. Хоча, не дивлячись на такі заяви Держстату, 60% українців досі проживають за межею бідності. А вартість продуктів харчування для деяких родин сягає 75% сімейного бюджету, що призводить до зменшення споживання окремих продуктів. Наприклад, українці стали менше купувати м’ясо. Його споживання зменшилось на 0,4 кг на одну людину та склало у січні-вересні цього року 35,6 кілограми.

Ще однією причиною зростання цін називають збільшення виробничих витрат сільгоспвиробників. Підвищення мінімальної заробітної плати вдвічі змусило підприємства збільшити витрати на фонд оплати праці, а подорожчання палив і комуналки автоматично збільшило витрати на перевезення і зберігання продукції.

Втім, як кажуть експерти, ці фактори хоч і спровокували зростання цін на продукти, але точно не могли стати причиною такого стрімкого подорожчання. Адже, наприклад, частка заробітної плати в собівартості української продукції становить близько 10-12%, тоді як в європейських країнах цей показник – близько 50%.