Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Стримування зарплати може привести до втрати кваліфікованих кадрів

02 червня, 2017, 16:44

Поки одні підприємці продовжують жалітись на високу мінімалку, інші починають розуміти – висока заробітна плата необхідна для утримання кваліфікованих кадрів.

За оцінками Федерації профспілок України, в умовах обезцінювання національної валюти, бізнес починає усвідомлювати, що стримування зростання зарплати може обернутися для нього не тільки зайвими втратами, а й навіть повним фіаско економічної діяльності, тому що висококваліфіковані працівники за існуючих умов починають масово звільнятися і навіть шукати собі роботу за кордоном.

«При відвідуванні підприємств Харкова – в міськелектротрансі, на танковому заводі, йшлося про те, що молодь неохоче йде на роботу на непрестижні робочі місця, де є шкідливі умови та важка праця. Наразі випускники навіть тих вузів, що готують фахівців для конкретних підприємств, не йдуть працювати туди, де низька зарплата і небезпечні умови праці. Тому подальше стримування зростання зарплати може обернутися для країни непоправними втратами трудового потенціалу. – каже Голова ФПУ Григорій Осовий на засіданні Кабміну 31 травня .

Так, здебільшого працівникам доводиться вимагати підвищення зарплатні, але зараз бізнес реагує на ці вимоги. Наприклад ПАТ АрселорМіттал Кривий Ріг», де вже через кілька днів після мітингу, керівництво зробило заяву про підвищення зарплат.

Є і більш позитивні приклади, коли роботодавці не чекають на вимоги працівників. Наприклад, сьогодні, компанія «Метінвест» зробила заяву про підвищення з 1 липня зарплат на 20%. Як вказано в заяві, підприємство напрошує інвестиції в розвиток виробництва та соціальний захист співробітників.

Профспілки впевнені, підвищення зарплат на вітчизняних підприємствах, не тільки стимулюватиме економіку країни, але й дозволить втримати кваліфіковані робочі кадри від пошуку кращої долі за кордоном.