Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Трагедія на шахті «Степова» – хто винен і що робити?

06 березня, 2017, 16:33

Трагедія, що сталась на шахті в Львівський області, коли внаслідок вибуху загинули 8 гірників, а ще 21 отримали травми, виявила ціли низку галузевих проблем. Це і недофінансування на закупівлю засобів безпеки, за словами Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, на них виділяється лише 15-20% коштів від необхідно обсягу. Ще один момент – відсутність контролю за безпекою працівників.

Раніше, до 2015 року, на кожній шахті, та на кожному підприємстві з високим ризиком травматизму працював інспектор Держпраці. Зараз цього немає. Наприклад, на 30 підприємств Донецької області залишилось всього 18 інспекторів. Експерти пов’язують це з політикою дерегуляції, яку розпочав в 2014 році Уряд Арсенія Яценюка.

Так, було ліквідовано Держгірпромнагляд. Саме ця служба займалась безпекою на українських шахтах. В 2015 році його обов’язки передали до Державної служби з питань праці. Але, враховуючи мораторій, інспектори Держпраці можуть перевіряти шахти лише раз на рік. Що можна зробити за один візит на рік, коли раніше безпеку перевіряли щомісяця, урядовці не уточнили.

Трагедія, що сталась на шахті «Степова», це прямі наслідки такої політики. Адже, навіть аварійне обладнання, те що є в шахті, не спрацювало.

«Наскільки мені доповіли, відповідні датчики, які мали про це сигналізувати (перенасичення газу), не спрацювали. Чому так відбулося – поки що пояснень не має.» – заявив Володимир Гройсман.

Профспілка працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України зазначає, що трагедія із такою кількістю постраждалих – це закономірний результат послаблення державного нагляду у сфері господарської діяльності шахт, що призвело до  порушення вимог нормативних актів з безпеки праці у найбільш небезпечній для життя і здоров’я працівників галузі, якою є добування кам’яного і бурого вугілля.

Профспілка вимагає від Уряду об’єктивного розслідування трагедії, та плану дій, щодо запобігання таких інцидентів у майбутньому. Адже, зараз, судячи із статистики, за кожен мільйон тон добутого вугілля, гірники платять по два життя своїх колег.