Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Травневі під землею

10 травня, 2017, 18:05

Під час травневих свят, поки більшість українців святкували, трудові колективи чотирьох шахт ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат» призупинили свою роботу. Гірники відмовились підійматись на поверхню, та вимагають підвищення заробітної плати. На такі дії їх штовхнуло небажання роботодавця вирішувати питання шляхом діалогу.

«Вознаграждение за тяжёлый труд горняков не только не позволяет им нормально жить, но и покрывать необходимые затраты в условиях постоянного роста цен и тарифов на ЖКХ. Недовольство в коллективах растёт. При постоянном уменьшении численности персонала производственная нагрузка на каждого работника увеличивается. – зауважує Голова центрального комітету профспілки металлургів и гірників Украіни С. Комишев.

Діюча галузева угода передбачає підвищення середньої заробітної плати не менш ніж на 18% відсотків щороку. Минулого року цей показник не був виконаний. Середня зарплата зросла лише на 9%. Саме тому профспілка гірників вважає свої вимоги повністю законними, проте не знаходить взаєморозуміння у роботодавців. До того ж, за словами Голови центрального комітету профспілки металлургів и гірників Украіни, виконували угоду не хочуть не лише в окремих підприємствах, а й в усій галузі.

Зараз тривають колективні переговори, щодо заключення галузевої угоди на новий термін. Роботодавці не квапляться приймати пропозиції профспілок, щодо підвищення заробітних плат. І ці події на «Криворізькому залізорудному комбінаті» – сигнал для них, що люди готові відстоювати свої права не лише в кабінетах, а й готові паралізувати цілу галузь.


Довідково: ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат» спеціалізується на підземному видобутку залізної руди і є найбільшим в Україні. Постачає продукцію здебільшого на Єнакіївський метзавод та на Маріупольський меткомбінат, які входять до гірничо-металургійного холдингу «Метінвест», що належить Ринату Ахметову.

Головним акціонером ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат» є компанія Starmill Limited, що належить групі СКМ Рината Ахметова, та групі «Приват» Ігоря Коломойського.