Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Третина української економіки знаходиться в тіні

30 жовтня, 2017, 13:01

Згідно офіційної статистики, зростання заробітної плати в Україні випереджає інфляцію. За рік заробітки людей виросли в середньому на 37%, ціни на товари та послуги на 16,4%. Середня зарплата в вересні склала 7351 грн. Але експерти цим даним не довіряють.

Наука «чітких цифр» дає вірний аналіз, але проблема в початкових даних. Якщо в формулу підставити некоректні цифри – результат буде хибним. Проблема статистики в Україні – тіньова економіка.

У 2016 році обсяг економіки, з якої не сплачуються податки, тобто «тіньовий», склав 1,1 трлн грн (48,16%). Такі дані дослідження міжнародної Асоціації дипломованих сертифікованих бухгалтерів (АССА). І це при тому, що ВВП минулого року склав 2,38 трлн грн. Тобто третина реального ВВП країни знаходиться в тіні. За рівнем тіньової економіки Україна увійшла до трійки «лідерів». Більше він лише в Нігерії та Азербайджані.

Тобто офіційна статистика в Україні відображає лише стан двох третин реальної економіки держави. Крім того, проблема української статистики і в самих формулах – зокрема, Держстат розраховує середню заробітну плату не враховуючи не лише нелегальних працівників, але й тих українців, які працюють на підприємствах з менш ніж 10 співробітниками.

Будувати розвиток країни, спираючись на ці цифри, неможливо – переконують експерти. Спочатку треба вивести економіку з тіні. Профспілки рішуче виступають за детінізацію і закликають соціальних партнерів спільно боротись з цим явищем.

«Потрібна зміна державної політики в трудових відношеннях, соціальна відповідальність бізнесу, детінізація економіки, підвищення купівельної спроможності населення, не субсидії та пільги, а справедлива зарплата, пенсії», – зауважує Голова федерації профспілок Черкаської області Петро Шевченко.

Про це він заявив на засіданні правління об’єднання роботодавців та Ради Федерації профспілок області за участі керівників підприємств 23 жовтня.

В Черкаській області проживає більше 1 млн 220 тис мешканців. З них економічно-активного населення (15–70 років) 573 тис осіб. Кількість штатних працівників (по юридичних особах із кількістю працівників 10 і більше) складає 220 тис, в бюджетній сфері працює ще 103 тис. Також є 48 тис підприємців-фізичних осіб. Тобто 371 тис працівників – офіційно зареєстровані. 202 тис економічно-активних мешканців Черкащини в статистиці працюючих відсутні. Як вони заробляють собі на життя – невідомо.

Це приклад лише однієї області. Схожі дані демонструють й інші регіони. Окремі дії Уряду дають незначний результат. Саме тому профспілки наголошують, лише спільними зусиллями влади, профспілок та роботодавців можна подолати тіньову економіку та забезпечити гідними зарплатами всіх українців.