Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Три роки напруженої праці в протидії торгівлі людьми дали перший результат

08 листопада, 2017, 14:02

Вчора, 7 листопада, Верховна Рада прийняла в першому читанні урядовий законопроект щодо посилення протидії торгівлі людьми та захисту постраждалих №6125. А також супутній – про відповідальність за торгівлю людьми та інші незаконні угоди щодо людини №6243.

Ці законопроекти профспілки вважають надважливими, адже понад 160000 українців стали об’єктами торгівлі людьми з 1991 року. Ситуація із поширенням рабської праці загострилась у 2014 році у зв’язку із появою вразливої категорії громадян, що постраждали внаслідок російської агресії. Так, у 2004 році трудова експлуатація складала 31% від усіх зафіксованих в Україні випадків торгівлі людьми, а в 2016 році ця цифра зросла до 93%. Минулого року лише офіційно було зафіксовано 456 фактів сучасного рабства українців з трудовою ознакою. Чимало сприяло цьому і застаріле законодавство.

«Тепер – торгівлею людьми вважатиметься і трудова експлуатація, й використання в порнобізнесі, і проведення дослідів на людиною, і інших жахливих речей… Ці злочини тепер не зможуть перекваліфіковувати, і ми зможемо притягти до відповідальності за торгівлю людьми всіх цих злочинців», – зазначає один із авторів законопроекту, заступник Міністра соціальної політики Наталія Федорович.

За її словами, прийняття цього законопроекту –  це новий крок до якісно нової зміни державних підходів у реагуванні на торгівлю людьми, за яким стоїть важка трирічна праця.

Ці законопроекти додають до визначення експлуатації людини такі дії: примусове переривання вагітності, примусове одруження, примусове втягнення у заняття жебрацтвом, тощо.

Згідно законопроектів, постраждалі від таких дій зможуть звернутися прямо в свою сільську, міську чи іншу раду, об’єднану територіальну громаду, чи в інший орган місцевого самоврядування та отримати допомогу.

Прийняття Верховною Радою законопроекту Федорович – це перший крок на шляху захисту людини праці від трудового рабства. До того ж, імплементація європейського законодавства, щодо відповідальності за торгівлю людьми, відкриває шлях до захисту українців не лише в своїй країні, а й за її межами. А це питання зараз дуже актуальне.

За неофіційними даними, за кордоном працює близько 5 мільйонів українців. Чехія, країни Балтії, Польща поступово спрощують умови працевлаштування для українців. Лише за останній рік кількість вакансій за кордоном для наших заробітчан збільшилась у 3,5 рази.

Українці активно виїжджають за кордон. Але, слабко знаючи законодавство інших країн, наші заробітчани нерідко стають жертвами шахраїв. Саме тому питання їх захисту є дуже важливим. Навіть польська влада допомагає нашим громадянам. Наприклад в Нижньосилезькому воєводстві відкрили гарячу лінію для іноземців, з питань легалізації перебування в країні та видачі дозволів на працю.

Тепер профспілки та Мінсоцполітики очікують, що народні обранці не будуть затягувати справу, та якнайшвидше проголосують документ в другому читанні.