Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Трудова міграція – ключова проблема для майбутнього ринку праці

01 листопада, 2017, 14:23

За неофіційними даними, за кордоном працює близько 5 мільйонів українців. Чехія, країни Балтії, Польща поступово спрощують умови працевлаштування для українців. Лише за останній рік кількість вакансій за кордоном для наших заробітчан збільшилась у 3,5 рази.

Це призводить до відтоку кваліфікованих спеціалістів з країни. У багатьох галузях вже відчувається «кадровий голод». За даними Федерації роботодавців України, найбільше страждають підприємства металургійної, машинобудівної та гірничодобувної промисловості. В країні не вистачає фахових електриків, будівельників, слюсарів та швачок.

«У 2018-му році проблема трудової міграції буде проблемою №1 для України. Спільне дослідження Федерації роботодавців України та Міжнародної організації праці, яке ми завершили зовсім нещодавно, показало, що в Україні вже майже зникло таке явище, як маятникова міграція, коли українці виїжджали з країни на деякий час працювати або навчатись, але потім повертались додому. Останні кілька років, в основному, виїжджають назавжди», – каже Генеральний директор ФРУ Руслан Іллічов.

Цього року ситуація загострилась настільки, що питання, як зупинити трудову міграцію, стає однією з найважливіших тем на засіданнях об’єднань роботодавців. Рецепти підприємці дають різні, але більшість з них об’єднує одне – всі вони потребують часу, якого немає. Єдиний вихід зараз – це дати людям гідну мотивацію залишатись вдома.

«Тільки за минулий рік на нашому підприємстві ми підняли заробітну плату практично на 40%, аби конкурувати з тими самими сусідніми ринками. Конкурувати – це, перш за все, значить платити більші зарплати. Ми ж не перекриємо кордони і ринок завжди буде диктувати нам свої умови. Такі реалії часу. Єдиний шлях, який бачу як роботодавець – це піднімати ефективність підприємства до такого рівня, аби бути в стані платити гідні зарплати своїм працівникам», – говорить Генеральний директор підприємства Петро Пилипюк.

ФРУ розробила ряд пропозицій до Уряду – щодо контролю за трудовою міграцією та створенню гідних умов праці в країні. Також роботодавці мають пропозиції і окремо до Міністерства освіти та науки по підготовці дефіцитних кадрів, яких зараз бракує на підприємствах.

Також експерти відзначають, що проблема еміграції із трудовою метою вже набула такого масштабу, що нагальним для України стало створення установи, метою діяльності якої буде захист прав українських заробітчан.