Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Трудова міграція залишає Україну без фахових працівників

27 вересня, 2017, 12:06

Масова трудова міграція українців за кордон вже викликає проблеми у вітчизняних підприємств. Особливо це помітно у західних областях України.

«Сьогодні у Львові не вистачає близько 30% водіїв. Наприклад, у «Фіакрі» бракує 50 водіїв, в АТП-1 – 55. Загалом 180 водіїв не вистачає на маршрутах нашого міста. Є брак водіїв і в області, але він не такий відчутний», – зазначає голова обласної організації профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України Юрій Кривенко.

За його словами, водії, що працюють на маршрутах Львова та області, масово виїжджають за кордон – зокрема до Польщі. Там зарплата у 5–6 разів вища, а з введенням безвізу працевлаштування значно спростилось. Є і чимало інших причин.

Так, зараз роботодавці фактично нічого, окрім зарплати, працівникам не гарантують. Раніше водії транспортного підприємства мали цілий пакет соціальних гарантій. Зараз не залишилось нічого – лише заробітна плата, якої людям ледь вистачає.

«Зараз середня зарплата у транспортних підприємствах області становить від 2700 до 3600 грн. Лише два підприємства області мають середню зарплату більшу, ніж 4 тисячі грн. Це комунальне АТП-1 у Львові та 31-ше Львівське підприємство, яке обслуговує в основному міжміські та приміські маршрути», – говорить Юрій Кривенко.

Відтік кадрів за кордон вже відчувають не лише окремі підприємства України, а й цілі галузі. Так, Профспілка металургів і гірників України у відкритому листі до влади, роботодавців та власників підприємств звертає увагу на таку саму проблему.

Єдине що може змінити ситуацію – реформа заробітної плати, на якій наполягає Федерація профспілок України. Необхідно зробити перерозподіл прибутків власників підприємств та збільшити ту частину, яка іде на заробітну плату працівникам.