Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Ціна знищення української хімічної промисловсті

22 березня, 2017, 17:42

Демпінг російських мінеральних добрив, та загроза зупинки вітчизняної хімічної промисловості набуває все більшого розголосу у засобах масової інформації. «Подробнтости-ТВ» провели власне розслідування, щоб з’ясувати, кому вигідна зупинка вітчизняної хімічної промисловості.

Більшість добрив, які зараз закупають та використовують українські аграрії вироблені в Росії. Адже, з 2015 року, в вітчизняних хімічних підприємств виникли проблеми через підвищення цін на газ.

«Мы говорим об импортозамещении, а заводы стоят. Если на карте Украины исчезнут заводы по производству минеральных удобрений, цена импортных вырастет как минимум в два раза.» – вважає президент Союзу хіміків України Олексій Голубов.

В минулому році, Україна заплатила Росії за добрива більше мільйярда доларів. Зараз, на вітчизняному ринку, 90% фосфатних добрив, та до 70% азотних добрив – російського виробництва. Фахівці впевнені, якщо найближчим часом не зупинити закупку російських добрив – вітчизняна хімічна промисловість встане. А це призведе до того, що майже 100 тисяч людей залишаться без роботи.

Що стосується міст, де розташовані вітчизняні підприємства, то в Чаркасах це викличе додаткові проблеми. Адже, на виробництві зав’язана система міських очисних споруд, а тому якщо завод зупиниться – місто може залишитись без води.

Експерти та виробники наполягають на введенні антидемпінгових мит, на цьому ж наполягають профспілки. І начебто, під спільним тиском, рішення було прийнято – мита повинні були почати діяти з кінця лютого, але його відклали, до липня.

За даними ЗМІ – ціна питання 50 млн. доларів на рік. Саме стільки отримують українські чиновники, що лобіюють ввезення російських добрив, та знищують вітчизняну хімічну промисловість.