Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

У 2015-2016 роках було погашено 850 млн. гривень боргів по зарплаті

16 березня, 2017, 12:11

Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега презентував звіт про роботу відомства. Протягом 2016 року, іспектори провели 21244 перевірки у сфері дотримання законодавства про працю, зайнятість та загальнообов’язкове державне соціальне страхування на 17 977 підприємствах.

Голова Держпраці акцентував увагу на тому, що найбільша кількість порушень стосувалася затримки чи невиплати заробітної плати – майже 26 тисяч. Завдяки зусиллям державних інспекторів, у 2015-16 роках, було погашено заборгованість із заробітної плати в сумі близько 850 млн. гривень.

Також, виявлено 169 випадків використання праці дітей. Зафіксовано майже тисячу випадків нелегальної праці, без оформлення трудових відносин. За всі виявлені порушення було накладено штрафів на суму більше 22,5 млн. гривень.

Окрім перевірок, служба провела серйозну роботу, щодо вдосконалення нормативно-правового забезпечення Держпраці, приведення нормативних актів у відповідність до європейських стандартів. Йдеться, зокрема, про скасування близько 200 нормативно-правових актів радянського періоду, які на сьогодні втратили свою актуальність. Також опрацьовується питання запровадження декларативного принципу державного нагляду за станом охорони праці, планується зменшення кількості дозвільних документів на роботи підвищеної небезпеки – з 26 до 18.

«Бізнес має взяти на себе ризики, пов’язані з роботами підвищеної небезпеки і використанням відповідного обладнання. В свою чергу Держпраці залишає за собою контроль за тим, наскільки чесно і правомірно бізнес застосовує декларативний принцип», – зазначив Голова Держпраці.

Для того щоб спростити процедуру отримання дозволів на роботи підвищеної небезпеки територіальні управління Держпраці опрацювали спільно з центрами надання адміністративних послуг механізм надання таких дозволів за принципом «єдиного вікна». З ініціативи Держпраці при районних державних адміністраціях створюються консультативні центри, де суб’єктам господарювання надаватимуться консультації щодо застосування нових норм трудового законодавства.

Стосовно перевірок стану охорони праці на підприємствах Роман Чернега констатував, що превентивні заходи, державний нагляд, що здійснює Держпраці, сприяли тому, що виявлені інспекторами порушення в більшості випадків усуваються – у 80%. Тобто, бізнес нарешті починає усвідомлювати свою відповідальність за життя і здоров’я працівника.