Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

У Києві пройшла міжнародна конференція з протидії сучасному рабству

07 липня, 2017, 16:16

Понад 160000 українців стали об’єктами торгівлі людьми з 1991 року. Проблематику розповсюдження сучасного рабства, його соціальні причини та методи боротьби із явищем світові та вітчизняні експерти обговорили на міжнародній конференції «Протидія торгівлі людьми з метою трудової експлуатації», яка пройшла 6-7 липя в «Президент-готелі» (м. Київ).

Захід організували Міністерство соціальної політики України спільно з Національною поліцією, Генеральною прокуратурою та Верховним судом України за сприяння Координатора проектів ОБСЄ.

Явище торгівлі людьми є злочином із стрімкою динамікою поширення, у XXI столітті індустрія визнана найшвидше зростаючою. За даними ООН кількість працюючих дітей у світі сягає близько 168 млн, 85 млн з них задіяні на небезпечних роботах.

Для України ситуація із поширенням рабської праці загострилась у 2014 році у зв’язку із появою вразливої категорії громадян, що постраждали внаслідок російської агресії. Сьогодні зазначена кримінальна діяльність потребує більш широкого висвітлення задля упередження збільшення кількості жертв трудової експлуатації.

Зокрема, учасники обговорили статистику трудової експлуатації в Україні і світі, міжнародний досвід у вирішенні проблеми торгівлі людьми та розслідування таких злочинів,  оглянуть законодавчі ініціативи з регулювання діяльності посередників, які пропонують роботу за кордоном.

З презентації Пітера ван Ховермайрена (Директорат соціальної інспекції Бельгії) цікаво було дізнатись, що вони діють за Кримінальним Кодексом і покаранням за примусову трудову експлуатацію є ув’язнення терміном від 1 до 5 років та штраф від 500 до 50 000 евро (еквівалент від 15 000 до 1 500 000 гривень), це стандартні випадки. У разі обтяжливих обставин, наприклад, зловживання уразливим становищем жертви – покарання від 10 до 15 років ув’язнення та штраф до 100 000 евро (еквівалент 3 000 000 гривень). У Бельгії: Інспекція Національного бюро соціального захисту тісно співпрацює з поліцією та прокурорами (увага!) у трудових справах.

На запитання: «Яке покарання передбачено за недопуск інспектора праці до перевірки», Деріл Діксон, Директор зі стратегічних питань (GLAA, Велика Британія) відповів, що передбачена кримінальна відповідальність – ув’язнення терміном від 50 тижнів та величезні штрафи.

Про тісну співпрацю з профспілками зазначила пані Надін Ваес, Голова відділу Департаменту кримінальних розслідувань Інспекторату Міністерства Соціальних справ та зайнятості Нідерландів. В своїх розслідуваннях вони мають право застосовувати навіть прослуховування телефонів.

Що стосується України, то Ірина Луценко за сприяння Міністерства соціальної політики та заступника міністра соціальної політики Наталі Федорович представила законопроект «Про внесення змін до статті 149 Кримінального кодексу України (щодо приведення у відповідність до міжнародних стандартів)», яким уточнюється та розширюється термін «торгівля людьми» та посилюється покарання за цей злочин.

Зокрема, зміни додають до визначення експлуатації людини такі дії: примусове переривання вагітності, примусове одруження, примусове втягнення у заняття жебрацтвом тощо.

Конференція була дуже пізнавальною та продуктивною, тільки розпачу додала відсутність в перший день народних обранців, які лобіюючи інтереси роботодавців, вносять до Верховної Ради законопроекти на кшталт №5711, що передбачає пом’якшення фінансової відповідальності за порушення трудового законодавства та №6489, який суттєво обмежує роботу наглядових органів за дотриманням законів про працю, та істотно зменшує штрафні санкції. До речі, цей законопроект був засуджений не лише делегатами від профспілок різних країн, на Міжнародній конференції праці, що проходила у Женеві 5 – 16 червня ц.р., але й роботодавцями країн Євросоюзу, які поважають своїх працівників, та турбуються про них.