Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

«У пасці хронічних криз»: Уряд представив цілі сталого розвитку та поставив 86 завдань

15 вересня, 2017, 16:51

86 завдань національного розвитку та 172 індикатори для їх подальшого моніторингу – Мінекономрозвитку адаптував цілі сталого розвитку (ЦСР), ухвалені ООН в 2015 році, під українську національну специфіку.

«Україна опинилась у «пасці хронічних криз», – зазначається в доповіді Міністерства. Аби вийти на сталу динаміку розвитку та підняття ВВП хоча б на 6–7% щорічно і, як мінімум, подвоєння обсягів виробництва, Україні потрібно реалізовувати стратегію активного інклюзивного розвитку.

Серед головних завдань – скорочення бідності в 4 рази, збільшення фізичного індексу ВВП з 90,2% у 2015-му до 107% у 2030-му, зменшення кількості осіб, що витрачають менше прожиткового мінімуму, з 58,3% в 2015 році до 15% в 2030-му, а витрати на продукти харчування українці мають зменшити з 54,6% в 2015 році до 30% в 2030.

«Національна система ЦСР була розроблена за принципом “нікого не залишити осторонь”. Кожна глобальна ціль була переглянута, беручи до уваги специфіку національного розвитку. Національні ЦСР базуються на політичних, економічних, соціальних, екологічних, моральних і культурних цінностях, властивих українському суспільству. Вони визначають спрямованість на турботу про спільне благо та захист національних інтересів», – зазначив міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів сьогодні під час презентації доповіді «ЦСР: Україна».

Адаптували міжнародні цілі понад 800 експертів, у тому числі представники професійних спілок, Уряду, науковці, громадськість та міжнародні організації. Загалом було проведено 4 національні та 10 регіональних консультацій з громадськістю для визначення пріоритетів розвитку відповідно до кожної цілі.

Зокрема, Уряд планує досягти виконання ЦСР за рахунок збільшення внутрішнього попиту (зростання доходів населення).

Відповідно до тексту доповіді, базовими принципами задля забезпечення економічного зростання мають стати: орієнтація на використання передусім власних ресурсів, всебічне сприяння розвитку підприємницької діяльності, гарантування й захист прав власності, стабільність, прозорість і простота податкової системи, викорінення корупція та детінізація економіки.

Серед завдань економічного зростання:

– стійке зростання ВВП за рахунок модернізації виробництва, підвищення експортного потенціалу;

– підвищення ефективності виробництва на засадах сталого розвитку та розвитку високотехнологічних конкурентних виробництв;

– підвищення рівня зайнятості населення;

– скорочення частки молоді (15–24 рр), яка не працює, не навчається, не набуває професійних навичок;

– сприяння забезпеченню надійних та безпечних умов праці, зокрема, шляхом застосування інноваційних технологій в сфері охорони праці;

– створення інституційних і фінансових можливостей для самореалізації потенціалу економічно активної частини населення та розвитку креативної економіки.