Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
 • Європейським цінам – європейську зарплату
 • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
 • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
 • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
 • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
 • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
 • Заможні працівники – сильна держава!
 • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
 • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Учасникам Всеукраїнської профспілкової акції

05 грудня, 2016, 18:31

8 грудня Федерація профспілок України проводить Всеукраїнську акцію біля Верховної Ради. Головні вимоги:

 1. Встановити з 1 січня 2017 року мінімальну заробітну плату на рівні реального прожиткового мінімуму, розрахованого на базі оновленого «споживчого кошика» – 3200 грн, забезпечити відповідні видатки у Державному бюджеті -2017.
 2. Знизити ціну на природний газ, тарифи на житлово-комунальні послуги до економічно обґрунтованого рівня з урахуванням платоспроможності громадян, забезпечити прозорість і контроль за ціноутворенням.
 3. При реформуванні оплати праці забезпечити справедливий розподіл результатів праці, запровадити галузеві стандарти праці, дотримання конвенції МОП, Європейської соціальної хартії. Вилучити із законопроекту №5130 норми щодо звуження гарантій оплати праці, стипендіального і пенсійного забезпечення, втручання в автономне право сторін визначати умови оплати праці.
 4. Забезпечити в Держбюджеті-2017 кошти для встановлення 1 тарифного розряду ЄТС у розмірі, що перевищує розмір мінімальної заробітної плати та відповідне фінансування праці 3 млн працівників бюджетної сфери.
 5. Не допустити руйнування системи стипендіального забезпечення – стипендію кожному встигаючому студенту.
 6. Для ліквідації заборгованості із заробітної плати невідкладно ухвалити законодавчі акти, спрямовані на посилення економічного захисту працівників, заснування спеціальної «гарантійної установи виплати боргів», відповідно до європейської практики і конвенції МОП.
 7. Повернути до 1 січня 2017 року десяткам тисяч працівників, зайнятих на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, безпідставно скасоване право на достроковий вихід на пенсію (Списки №1 і №2).
 8. Забезпечити у 2017 році підвищення мінімальної пенсії з урахуванням фактичного прожиткового мінімуму, провести осучаснення раніше призначених пенсій, скасувати існуючі обмеження на їх виплату для осіб, які продовжують працювати.
 9. Повернути у 2017 році працівникам право на санаторно-курортне лікування та дитяче оздоровлення за рахунок коштів соцстрахування. Ухвалити на поточній сесії законопроект №2245.
 10. Не допустити руйнації і комерціалізації охорони здоров’я, закриття закладів та звільнення працівників, порушення конституційного права громадян на доступну медичну допомогу.

В зв’язку з останніми подіями листопада, планом «шатун», спробами різноманітних політичних груп спровокувати безлади в центрі Києва, профспілки попереджають – під час масових заходів необхідно дотримуватись елементарних правил безпеки. Не відповідати на двозначні питання невідомих людей. Триматись знайомих – разом легше протидіяти провокаціям. Відмежовуватись від політичних гасел. Пам’ятайте – профспілки поза політикою.

15319582_1693774007618911_612056764_n